Potrzebuje ISO Windows 7

poda ktoś link do ISO Windows 7 legalne ISO !

Proszę bardzo https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

Może być :maple_leaf: lipa :fallen_leaf:, bo nie ma w Windows ISO Downloader / tb.rg-adguard.net, a strona Microsoft nie dla każdej licencji pozwala uzyskać obraz (chyba głównie box, problematyczna jest wersja preinstalowana).

Chyba, to się nie znasz. Link powyżej.

No właśnie - M$ pozwoli ściągnąć Windowsa tylko jak masz klucz od wersji BOX albo OEM kupione osobno w sklepie. Nie pozwoli ściągnąć jeśli klucz jest od wersji preinstalowanej na kompie - odsyła do producenta sprzętu. Mam laptopa od Della - proszę mi powiedzieć gdzie u Della mogę ściągnąć legalnego Windowsa (potrzebny do reinstalacji, partycja Recovery zamazana) - szukałem i nie ma. Są tylko sterowniki i instrukcje. Trzeba skorzystać z Windows ISO Downloader.

Masz na spodzxie laptopa nalepke z kluczem? Jak tak to to jest ten sam klucz co kupiona wersja OEM w sklepie na paragon. Klucz do wersji preinstalowanej będzie inny.

ten obraz systemu jest z najnowszymi aktualizacjami?

Tylko jak w nim aktywować nieaktywne pole Windows 7.

MAX SP1. Potem sobie można wgrać z 3 ważne aktualizacje i poleci szybciej.

  • April 2015 servicing stack update for Windows 7 (KB3020369) (wymagana by zainstalować poniższy pakiet zbiorczy)

  • Convenience rollup update for Windows 7 SP1 (KB3125574) (zbiorczy pakiet montujący większość łat wydanych między SP1 a kwietniem 2016)

  • July 2016 update rollup for Windows 7 SP1 (KB3172605) (rozwiązuje problem z długim wyszukiwaniem aktualizacji i obciążeniem svchost)

1 polubienie

Dla Dell: http://www.dell.com/support/article/pl/pl/plbsd1/sln299044/tworzenie-i-korzystanie-z-obrazu-odzyskiwania-systemu-windows-na-urządzeniu-dell?lang=pl

dzieki wielkie reszty aktualizacji nie instalowac?

Najpierw lepiej te trzy by potem skanowanie nie trwało kilka godzin, a resztę też trzeba chyba że czujesz się wystarczająco bezpiecznie jak masz z kilkadziesiąt luk 0-day które ktoś może jeszcze wykorzystuje a już są połatane.

No to się wyjaśniło, lamenty pod artykułem pochodziły od osób co miały system preinstalowany a nie osobno kupiony OEM/BOX.

Na wersji 5.28 jest OK

p.s. zawsze trzymam parę wersji “do tyłu” tak na wszelki wypadek

Pytanie czy działa obraz bez edycji pliku ei.cfg (jak potrzebujemy innej wersji niż możliwa do pobrania), by móc zainstalować dobrą wersje językową i czy linki / podstrona wykonuje pobieranie.


U mnie nie działa wersja 5.28 z 2 odświeżenia po wybraniu opcji Windows 7 np. home premium i wraca do formularza.

Czyli nie pozwala wybrać języka na dalszym kroku i pobrać.

Ściągnij w7 pro pl i usuń wspomniany plik i masz do ultimate odblokowane. :slight_smile: A czemu Adguard nie działa?

Jeszcze jak była możliwość ściągnięcia oryginalnych obrazów z oficjalnej strony microsoftu (dzięki wprowadzeniu małej modyfikacji na stronie, dzięki której uzyskiwało się dostęp do wszystkich obrazów na wspomnianej stronie, także tych ukrytych, niewidocznych z normalnego poziomu strony), pobrałem sobie dwa obrazy ISO Windows 7 64 bit, tak na wszelki wypadek.
I teraz pytanie, jeślibym chciał postawić czysty system na laptopie, na którym był preinstalowany Windows 7 (nie z partycji odzyskiwania ze względu na niepotrzebne śmieci umieszczone w nim przez producenta-Acer), to z którego obrazu lepiej skorzystać:
Win7_HomePrem_SP1_Polish_COEM_x64
czy
Win7_HomePrem_SP1_Polish_x64
Na laptopie jest naklejka licencyjna Windowsa.
Więc, aby aktywować na nowo zainstalowany system, którego obrazu lepiej użyć?
I czy aktywować go serialem z naklejki, czy w inny sposób?
Czy podczas instalacji od razu podać ten serial, czy pominąć ten etap podczas instalacji i aktywować go dopiero po zainstalowaniu.
Jak to jest?
Oczywiście system preinstalowany jest w tej samej edycji, co obrazy a więc Windows7 Home Premium 64 bit.

Wydaje mi się, że ten bez coem powinien ci pprzyjąć klucz oem (bo to tzw. full i można aktywować oem lub box). Te z coem czasami nie chcą funkcjonować, jak należy. Dlatego polecam najpierw spróbować bez coem.

1 polubienie