Potrzebuje ISO Windows 7


(seed123456789) #1

poda ktoś link do ISO Windows 7 legalne ISO !


(WODZU) #2

Proszę bardzo https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7


(krystian3w) #3

Może być :maple_leaf: lipa :fallen_leaf:, bo nie ma w Windows ISO Downloader / tb.rg-adguard.net, a strona Microsoft nie dla każdej licencji pozwala uzyskać obraz (chyba głównie box, problematyczna jest wersja preinstalowana).


(lordjahu) #4

Chyba, to się nie znasz. Link powyżej.


(Mark7) #5

No właśnie - M$ pozwoli ściągnąć Windowsa tylko jak masz klucz od wersji BOX albo OEM kupione osobno w sklepie. Nie pozwoli ściągnąć jeśli klucz jest od wersji preinstalowanej na kompie - odsyła do producenta sprzętu. Mam laptopa od Della - proszę mi powiedzieć gdzie u Della mogę ściągnąć legalnego Windowsa (potrzebny do reinstalacji, partycja Recovery zamazana) - szukałem i nie ma. Są tylko sterowniki i instrukcje. Trzeba skorzystać z Windows ISO Downloader.


(Garoz) #6

Masz na spodzxie laptopa nalepke z kluczem? Jak tak to to jest ten sam klucz co kupiona wersja OEM w sklepie na paragon. Klucz do wersji preinstalowanej będzie inny.


(magicznydarek) #7

ten obraz systemu jest z najnowszymi aktualizacjami?


(krystian3w) #8

Tylko jak w nim aktywować nieaktywne pole Windows 7.


(krystian3w) #9

MAX SP1. Potem sobie można wgrać z 3 ważne aktualizacje i poleci szybciej.

  • April 2015 servicing stack update for Windows 7 (KB3020369) (wymagana by zainstalować poniższy pakiet zbiorczy)

  • Convenience rollup update for Windows 7 SP1 (KB3125574) (zbiorczy pakiet montujący większość łat wydanych między SP1 a kwietniem 2016)

  • July 2016 update rollup for Windows 7 SP1 (KB3172605) (rozwiązuje problem z długim wyszukiwaniem aktualizacji i obciążeniem svchost)


(Kapitan_Cid) #10

Dla Dell: http://www.dell.com/support/article/pl/pl/plbsd1/sln299044/tworzenie-i-korzystanie-z-obrazu-odzyskiwania-systemu-windows-na-urządzeniu-dell?lang=pl


(magicznydarek) #11

dzieki wielkie reszty aktualizacji nie instalowac?


(krystian3w) #12

Najpierw lepiej te trzy by potem skanowanie nie trwało kilka godzin, a resztę też trzeba chyba że czujesz się wystarczająco bezpiecznie jak masz z kilkadziesiąt luk 0-day które ktoś może jeszcze wykorzystuje a już są połatane.


(krystian3w) #13

No to się wyjaśniło, lamenty pod artykułem pochodziły od osób co miały system preinstalowany a nie osobno kupiony OEM/BOX.


(Mark7) #14

Na wersji 5.28 jest OK

p.s. zawsze trzymam parę wersji “do tyłu” tak na wszelki wypadek


(krystian3w) #15

Pytanie czy działa obraz bez edycji pliku ei.cfg (jak potrzebujemy innej wersji niż możliwa do pobrania), by móc zainstalować dobrą wersje językową i czy linki / podstrona wykonuje pobieranie.


U mnie nie działa wersja 5.28 z 2 odświeżenia po wybraniu opcji Windows 7 np. home premium i wraca do formularza.

Czyli nie pozwala wybrać języka na dalszym kroku i pobrać.


(Seba228215) #16

Ściągnij w7 pro pl i usuń wspomniany plik i masz do ultimate odblokowane. :slight_smile: A czemu Adguard nie działa?


(cyngiel 1) #17

Jeszcze jak była możliwość ściągnięcia oryginalnych obrazów z oficjalnej strony microsoftu (dzięki wprowadzeniu małej modyfikacji na stronie, dzięki której uzyskiwało się dostęp do wszystkich obrazów na wspomnianej stronie, także tych ukrytych, niewidocznych z normalnego poziomu strony), pobrałem sobie dwa obrazy ISO Windows 7 64 bit, tak na wszelki wypadek.
I teraz pytanie, jeślibym chciał postawić czysty system na laptopie, na którym był preinstalowany Windows 7 (nie z partycji odzyskiwania ze względu na niepotrzebne śmieci umieszczone w nim przez producenta-Acer), to z którego obrazu lepiej skorzystać:
Win7_HomePrem_SP1_Polish_COEM_x64
czy
Win7_HomePrem_SP1_Polish_x64
Na laptopie jest naklejka licencyjna Windowsa.
Więc, aby aktywować na nowo zainstalowany system, którego obrazu lepiej użyć?
I czy aktywować go serialem z naklejki, czy w inny sposób?
Czy podczas instalacji od razu podać ten serial, czy pominąć ten etap podczas instalacji i aktywować go dopiero po zainstalowaniu.
Jak to jest?
Oczywiście system preinstalowany jest w tej samej edycji, co obrazy a więc Windows7 Home Premium 64 bit.


(Seba228215) #18

Wydaje mi się, że ten bez coem powinien ci pprzyjąć klucz oem (bo to tzw. full i można aktywować oem lub box). Te z coem czasami nie chcą funkcjonować, jak należy. Dlatego polecam najpierw spróbować bez coem.