Potrzebuje karty graficznej do gry Wiedzmin 3 jak n ajtansza byle by dało sie odpalic gre na najniższych ustawieniach

                                                                                                               Witam 

Tak jak w tytule prosze o podanie jakies fajne karty graficznej ktora uciagnie wiedzmina 3 na najnizszych ustawieniach mam na oku Radeon R7 265 podobno uciagnie wiedzmina 3 ale nie jestem tego pewien + jest troche droga bo az 500 zl.Mój budżet na to wynosi do 300-400 zl odrazu mowie nie znam sie na komputerach wiec prosze o tlumaczenie mi jasno dokladnie i powoli.Jak ktos by mogl mi podac strone gdzie kupie uzywany sprzed do komputera byl bym zadowolony :slight_smile:

Za ok. 300zł kupisz kartę graficzną, która poradzi sobie z wiedźminem. Mówię oczywiście o używanej, bo nowa w tej cenie będzie za słaba do gier. Ale karta graficzna to nie wszystko, podaj pozostałe parametry komputera łącznie z modelem i marką zasilacza (do sprawdzenia po otwarciu bocznej ścianki obudowy). 

Procesor AMD ATHLON™ II X2 245 Processor (2 CPUs), ~2.9GHz 

Nie wiem jak sprawdzic wiecej :confused:

 

Żeby wsadzić mocną grafikę, to potrzebujesz mocny 500w zasilacz, ale i tak nic to za bardzo nie da bo ten procek będzie ograniczał grafikę w bardzo dużym stopniu. Lepszy będzie GTX 660 2GB na Alledrogo chodzą poniżej 400 zł, jest bardziej wydajna od r7 265 i potrzebuje słabszego zasilacza, ale i tak ten na linii 12 v i tak musi mieć minimum 360w.

Chociaż na Youtube jest filmik jak ktoś gra na GTX 550TI + AMD Athlon X2 250, a gtx 660 jest prawie dwukrotnie bardziej wydajna.

Karta graficzna ASUS GTX660-DC20-2GD5 znalazlem cos takiego moze byc ?

 

GTX 660 to dobry wybór, gdybyś jednak podał model płyty głównej, to może mógłbyś wymienić procesor. Dwa rdzenie, to jednak dla W3 trochę mało. Do sprawdzenia możesz użyć CPU-Z. Te 400 zł. to jednak sporo kasy, a obecny procesor będzie tą kartę mocno ograniczał.

Może być ale musisz zobaczyć jaki masz zasilacz, bo jak za słaby to komp odmówi Ci posługi. Musisz zdjąć boczną część obudowy i z zasilacza sczytać jego producenta i model. A proca można wymienić jak będziesz miał jeszcze trochę kasy. Teraz najważniejszy zasilacz.

najważniejsze są karta i procesor,nie wiem jaki masz zasilacz.Do nowych gier trzeba praktycznie nowy komputer,pewnie okaże się że do wymiany masz płytę,procesor,pamięć,kartę grafiki i zasilacz.Jeśli nawet ruszy,będzie się ciął.

Co do zasilacza to nie wiem czy dobrze sprawdzilem ale tam udalo mi sie wyczytac tylko tyle    Bse Line 420 chyba to jest typ   420 W      230V-,50Hz             4A

Znacie moze jakis procesor do 300zl ?

 

Na zasilaczu 420w o gtx 660 możesz całkowicie zapomnieć najlepiej zrób mu zdjęcie. A parametry kompa miałeś sprawdzić programem cpu-z, jak radził “askow”, ponieważ jak będziemy znali model płyty to będzie wiadomo jakie procesory jeszcze obsługuje, bo to że płyta ma taki socket i procek też, to nie oznacza że będą ze sobą kompatybilne. Potrzebujemy modelu płyty głównej, dokładnej nazwy zasilacza i ilości pamięci RAM

Dobrze wiec co do plyty glownej w programie CPU-Z pisze mi tak

Manufacturer ASRock

Model 960GM-VGS3 FX

Chipset AMD   780G Rev.00

Southbridge AMD SB700   Rev.00

LPCIO Nuvoton NCT6776 

tyle pisze o plycie głownej a co do zasilacza to mam zdjecie 

Nie wiem co mam jeszcze pokazac w tym zasilaczu

Tak jak mówiłem gtx 660 na tym zasilaczu się nie uda wykorzystać. System się uruchomi, ale jak odpalisz grę to będzie się komp restartował. Procek też wypadało by wymienić, ale masz płytę główną okej bo Phenom II i FX na niej pójdzie. Czyli masz procka, Kartę graficzną i zasilacz do wymiany, żeby Wiedźmina 3 odpalić na niskich ale sensowych ustawieniach. Ale to będzie minimum 800 zł.

Myślę że FX 4100 wystarczy- używka poniżej 200 zł plus chłodzenie paręnaście złotych, GTX 600 to koszt poniżej 400 zł za używkę, a zasilacz około 100-150 zł za używany markowy 500W OCZ lub coś podobnego.

 COOLERMASTER THERMALMASTER 500W TM-500  cos takiego na zasilacz znalazlem nada sie ? Cena 60zl cos mi tu nie pasuje bo za tanio no ale nie wiem

 

 

AMD FX-4100 3,6 GHz taki procesor moze byc ? znalazlem za 150 zl

AMD FX 4100 4X3,6GHz AM3+ +CHŁODZENIE procesor i cos takiego znalazlem licytacja narazie osiaga 100zl warto licytowac ?

Procesor X6 AMD 3.8 GhZ FX 6200 czy to jest cos lepszego od tych procesorow ktore wymienilem bo kosztuje 300zl nie uzywany i warto kupic czy nie ?

 

https://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=255&cmp[]=259

 

Tak, lepszy

kup używany R9 270 chodzi po 350-400zł i można pograć na prawie ultra detalach (zasięg roślinności na wysokie i hairworks wyłączone) w full hd, skończyłem tą grę 4 razy na tej karcie i trzyma średnio 45FPS czasami spadnie do 30.

R9 270 to karta graficzna czy procesor ?

 

Karta graficzna asus radeon R9 270X znalazlem cos takiego za 100zl warto ?
 

W twoim przypadku lepszym wyborem będzie karta Nvidia. Może być Gtx 660, ale musisz zmienić zasilacz i procesor aby wykorzystać potencjał. Fx6300 to jeden z mocniejszych procesorów pod tą płytę. Szkoda tylko że w grach będzie przegrywał z dwurdzeniowym pentiumem G Intela. W dodatku masz słabą płytę, z kiepską sekcją zasilania która na pewno nie najlepiej znosiłaby 6 modułowy proc o tdp 95w i intensywny gaming.

Nic prawie z tego nie zrozumialem :confused: na gorze sa czesci jakie znalazlem mam jakies jeszcze czesci szukac jak tak to prosze o podanie nazw

Przede wszystkim kup Zasilacz i Kartę graficzną GTX 660 2GB. Radeona R9 270/270X nie polecam, jest to dobra karta, ale potrzebuje dobrego procka i mocniejszego zasilacza od GTX 660 , a wydajność w grach podobna. Zasilacz który podałeś wykonany jest według starej normy i nie bardzo się przyda, bo ma dość słabą linie 12 v. Jeżeli chodzi o zasilacz tu jest całkiem niezły:

http://allegro.pl/zasilacz-atx-aerocool-500w-i6633233830.html,

http://allegro.pl/ocz-corexstream-500w-ocz-cxs500w-i6634857425.html

http://allegro.pl/zasilacz-thermaltake-litepower-500w-lt-500al2nl-i6618910356.html

Procek na razie bym zostawił, bo faktycznie nie zwróciłem uwagi, że płyta ma słabą sekcję zasilania, ale 95 W procki powinna uciągnąć. Ja poleciłem procesor FX 4100 aby było taniej, ale jak możesz skusić się na FX 6100 lub FX 6300 to bierz, ale koniecznie musisz wymienić zasilacz.

 

 FX 6200 nie jest wspierany według producenta przez płytę główną.

 

brat m i mowil ze ma zasilacz 420w lub 380w i wiedzmin mu zdzialal mozliwe ?