Potrzebuję komputer do 1500zł bez monitora i dysku

dysk idę dziś zakupić http://www.gral.pl/preview/Seagate/Seag … ly_52.html

monitor mam ale potrzebuję pozostałych części, procesor, płyta główna, karta graf,pamięć RAM, z resztą sobie poradzę.

Znajomy złożył mi coś takiego:

Typ produktu Produkt

Procesor AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX (Socket AM2, 65W)

element zawiera: wentylator procesora

Płyta główna Asus M2N-X PLUS nForce 430 MCP61P

element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa

Pamięć RAM Kingston DDR2 2GB 800MHz CL5

Karta graficzna GeForce 9400 GT Palit 512MB TV & DVI (PCI-E) (DDR2)

Napędy optyczne LG SuperMulti DVD+/-RW GH20NS15 bulk black (Serial ATA)

Obudowa Chieftec DG-01B-D-U - 450W

Proszę o pomoc i dziękuję z góry :slight_smile:

Karta grafiki slaba ze zal. Lepiej dozbierać na lepszą (9600gt albo gso) jeśli ma być komfort na visicie. To raz. Dwa, że odradzam ci plyty główne z chipsetami nvidii. Ja bym wziął http://www.ceneo.pl/1170530 . Po trzecie pamięc kup firmy GoodRam. Sam mialem najpierw Kinga a potem Goodrama i nie ma ŻADNEJ różnicy, oprócz ceny. Procek może być przy wolnawy ale ujdzie. W przyszłości będzie też trzeba wymenić zasiłkę, gdybyś chciał dołożyć lepszą grafe i procek. Podsumowując zmień to co ci mówię i będzie komp wystarczający na viste,który odpali tylko stare gry. Do pracy będzie ok.

Oczywiście wszystko to IMHO, bo ekspertem nie jestem.

Lepiej kup Samsunga seria F1

Proc Pentium E5200 250 zł

Płyta MSI P45 Neo3 300 zł

Ram OCZ Platinium Rev2/PDP LLK 800 Mhz CL4 2x1GB 140 zł

Radeon HD 4850 cena zależy od producenta

OCZ 500W 180 zł

obudowa oddzielnie

DVD Pioneer 216

Lady_Lilith87 , nie kupuj tego dysku. Widzę, że idziesz na cyferki, pewnie żeby się pochwalić kolegom, że masz 1000GB :o :stuck_out_tongue:

Procesor: E5200 - 220,94zł

Płyta: MSI P45 NEO3-F - 294,80zł

Pamięć: PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 EP LLK - 124,80zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W SLI - 179,55zł (z komputronika)

Karta grafiki: GALAXY GeForce 9600GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (Cooler Master Gen 2) (ver. OC) (1.0ns) (675/2000) - 325,30zł

Napęd: PIONEER DVR-215DBK - 80,98zł lub DVR-216D (obecnie nie ma w pc-media.pl)

Dysk: SAMSUNG 640GB HD642JJ - 202,64zł

Obudowa: I-BOX ORION 833S - 52,80zł

Większość cen pochodzi z pc-media.pl

dalej obrażony faktem że 4850 jest szybszy od 9800GTX? Po co polecać coś w cale nie lepszego jak można kupić mocniejszy sprzęt?

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/gigab … 35880.html

no cóż potrzebuję duży dysk lubię mieć wszystko pod ręką a nie na płytach, wiem że dyski mogą się zawsze sypnąć mogą powstać bad sektory itd, komputer który jest mi potrzebny ma mi służyć na lata nie będę na nim grać w najnowsze gry, na chwilę obecną chce wgrać xp z sp2 bo to mam pod ręką ale w przeciągu kilku miesięcy na pewno przeniosę się na vistę więc komputer musi podołać zmianom, nie chce go ciągle wymieniać. Dziękuję za porady odnośnie podzespołów i czekam na kolejne komentarze, komputer chce kupić jutro więc zależy mi na czasie :slight_smile:

Tobi , zestaw który podałeś przekracza budżet, liczyć nie umiesz czy co? :x

Jak nie grasz to starczy

http://www.gral.pl/preview/Asus/Radeon_ … _0_79.html

lub

http://www.gral.pl/preview/Asus/Radeon_ … -E_47.html

dysk

http://www.gral.pl/preview/Samsung/Sams … F1_77.html

Pewnie że nie umiem jestem skończonym kretynem, do tego polecam karty ATi. A wczoraj jakoś sam miałeś problem z liczeniem, widocznie zaraźliwe, dziś Twój raczej też przekroczy 1500

Ta za za 400zł ma 2x640GB samsung SP F1, które łączy w RAID

Trzeba jeszcze brać poprawkę na to że czystych 640GB nie będzie 1GB=1000MB tak liczą producenci, a typowy stosowany raid widzi dwa dyski jako jeden, Lady chce 1TB to dostaje (mniej wydajniej niż przy raidzie ale jak komuś zależy na magazynie danych), a Twój zestaw z przesyłkami przekroczy 1500.

A twój zestaw ponad 1600 bez wysyłki.

Ja mu dałem jedne 640gb dysk i myślę, że to powinno wystarczy, bo nie wydaje mi się, żeby w całości zapełnił 1TB

Jak Was podsumuję to mniej więcej jedno się zgadza

Proc Pentium E5200

Płyta MSI P45 Neo3

a to już powiedzmy 1/3 komputerka :slight_smile:

spisałam sobie grafiki które polecacie i pójdę z nimi do sklepu niech i tam mi coś poradzą :slight_smile:

na dysk jestem zdecydowana nie chce samsunga fakt faktem obecnie mam samsunga i nie narzekam ale mój kolega nazwał ich loterią :slight_smile: więc wolę nie ryzykować i w tej kwestii się go posłucham wezmę seagate 1TB z 32MB cachem :slight_smile: chociaż wiem że i tak nie wycisnę z niego całego miejsca :slight_smile:

pozostaje problem pamięci do tej pory wszyscy mi polecali kingstony … takie też mam obecnie, nie mniej jednak zastanawiam się czy wziąć 2x1024? kierując się opinią znajomych powiedziałabym że to może nie starczyć gdyż ponoć sama vista będzie sporo z tego brała … ale na chwilę obecną starczy mi na samego xp prof :slight_smile: obudowę dopasuję sobie w sklepie ale dalej co z zasilaczem?? domyślam się że 500W to min … no i jeszcze radiator? jak to wszystko będzie działało? jakie jest mi chłodzenia do tego potrzebne??

Obecnie jedne z najlepszych, kiedyś były słabe od paru lat są bardzo dobre. W F1 masz ponad 300GB talerze, to jest ciszej, wydajniej, dysk mniej ciągnie, i się mniej grzeje.

Uważaj żeby nie wcisnęli jakiegoś modelu który im leży od roku na półce, jak zobaczą że nie orientujesz się w temacie to mogą próbować. 2600XT starczy jak nie grasz w najnowsze gry.

Bierz PDP lub OCZ, są lepsze od zwykłych Kingstonów, Vista u mnie bierze ok 40-50% ramu przy kilku programach w tle i wielu kart w FF, na starcie ciągnie 35%. Jak planujesz system Vista 64 bit to można by kupić 4GB np PDP Patriot.

Kup dobrej firmy, z miejscami na wentyle np Coolermaster Elite 331-334, Chieftec, Antec.

Podstawa do dobra firma, za ok 200 zł masz OCZ 500W lub Corsaira VX450-550, ale przy E5200, 2600XT, 2 napędach, 2GB ramu starczył by Modecom MC 350W ATX2.0 (nie mylić z feel) koszt ok 80 zł, i jeszcze będzie mieć zapas.

Wentylator jest w zestawie, jak chcesz podkręcić proca czy mieć ciszej to można kupić coś innego.

Ślicznie dziękuję za pomoc, jeśli chodzi o ramy to ewentualnie sobie dokupię je z czasem jak będę chciała vistę :slight_smile: póki co nie mam dużych wymagań a i zasobność portfela nie najlepsza przed wypłatą :wink: jeszcze raz dziękuję i jak będę miała jeszcze z czymś problem to na pewno się zgłoszę :slight_smile:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX (AM2) 2.7GHz 1MB 65W

szt.: 1 w.brutto: 187

Wentylator: Arctic Cooling Freezer 64 PRO

szt.: 1 w.brutto: 56

Płyta główna: Gigabyte MA770-DS3, AMD 770, DualDDR2-800, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM2+

szt.: 1 w.brutto: 204

Napęd FDD: Nie wybrano produktu

Pamięci: DDR2 2048MB 800MHz Geil Ultra (2x 1024MB) CL4

szt.: 1 w.brutto: 135

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.11 500GB, SATA/300, 32MB cache, NCQ (zapis prostopadly)

szt.: 1 w.brutto: 179

Nagrywarka: LG GH20NS15 DVD±R 20x, DVD±RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 8x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA

szt.: 1 w.brutto: 79

Karta dźwięk.: Realtek ALC888 (zintegrowany/a)

Karta sieciowa: Tak (zintegrowany/a)

Karta graficzna:

Nie wybrano produktu

Obudowa:

CoolerMaster Centurion 534 Lite Black (bez zasilacza)

szt.: 1 w.brutto: 160

nie doliczam do tego dysku który już zakupiłam

Lady_Lilith87 , po co zakładasz temat jak i tak nie słuchasz naszych rad i sama sobie komputer składasz? :slight_smile: :stuck_out_tongue: Złóż komputer z części, które ja podałem i Tobi , wyjdzie ci to tylko na lepsze.

grafika czasem się przydaje, na przykład jak chcesz zobaczyć coś więcej niż BIOS.

to sobie możesz zostawić, reszta jest słaba :stuck_out_tongue:

PS. Lepiej wyjdziesz słuchając się rad na forum, aniżeli kumpla który nie ma większego pojęcia o częściach komputerowych.

I kupiony segate, dalej słuchaj kolegi to w zimę będziesz tańczyć na lodzie w halówkach, 20 zł droższy Samsung F1 640 był by od tego lepszy, reszta już skomentowana przez innych, ale jak dysk był kupiony przez internet to można jeszcze oddać, jak samsungi były takimi śmieciami to w tym tygodniu bym nie składał na niego zamówienia.

nawet tego nie zobaczy, najwyżej posłucha sobie pisków głośniczka z błędem grafiki.

Do czego ci jest potrzebny ten komp?

Może bierz coś takiego

Athlon X2 z serii 45W 4xx0e ok 160-200 zł

Chłodzenie może zostać, ale dużo lepsze było by Pentagram Karakum 120 70-80 zł

Gigabyte 780G-DS3H ma zintegrowaną grafę która radzie sobie z dekodowaniem HD ok 250 zł

reszta to co się napisało nie to co wymyślił kolega, bo do LGA 775 dając chłodzenie AC 64 nie wiem jak by to można przyczepić.

Mogę się spytać po co ci kingstony skoro nie zamierzasz grać? Nie lepiej GoodRamy ? 120zl za 2x1gb? Przyznaje, że będzie się wczytywało o całą setną sekundy gorzej.