Potrzebuje odtworzyc stracone dane

(Szpakos01) #1

Witam!

Wczoraj chciałem sobie odtworzyć backupa systemu Vista z plytki Recovery od mojego laptopa. Niestety instalator usunął mi wszystkie partycje po czym je sformatował. Nie wiedziałem że ten głupi system będzie mi usuwał wszystkie partycje a wraz z nimi dane które tam miałem...

I teraz mam straszny problem ponieważ straciłem ponad 200GB bardzo ważnych danych, zdjęć dokumentów i innych ważnych rzeczy które zbierałem od ponad 8 lat... Czy istnieje teraz możliwość odtworzenia tych danych??? chciałbym bardzo aby te dane w jakis sposób do mnie wróciły...

Jeśli zajdzie taka potrzeba to nawet kosztem uszkodzenia dysku czy laptopa, nie zależy mi na tym tak bardzo jak na tych danych... Bardzo proszę o pomoc...

PS. Zaraz po tym jak zobaczyłem że wszystko straciłem (tzn. partycje a wraz z nimi dane) od razu odłączylem dysk od laptopa, włożylem inny i zainstalowałem system aby dowiedzieć się jak to zrobić...

Niestety nie mam doświadczenia w odtwarzaniu danych więc bardzo proszę o pomoc... o pomoc od osób które znalazły się w podobnej sytuacji, i są mi w stanie pomóc...

Bardzo prosze o pomoc! !!

(Cosik Ktosik) #2

Programy do odzyskiwania:

:arrow: PC Inspector File Recovery

:arrow: Instrukcja

EasyRecovery <-- Tylko do podglądnięcia, czy dane są

Get Data Back <-- podobnie

Jak odzyskasz ważne pliki, możesz brać się za odzyskanie partycji i reszty danych:

Testdisk

Instrukcja do testdiska po polsku

Instrukcja do Testdisk po angielsku

(Lukaszk 89) #3

search.php?keywords=stracone+dane&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

(Monczkin) #4

Szpakos , mam prośbę. Popraw proszę błędy i zacznij używać na forum polskiej pisowni. Zapoznaj się proszę z regulaminem. Inaczej wyciągnę konsekwencje.

(Szpakos01) #5

już poprawione, mam nadzieje że jest ok :slight_smile:

Bardzo dziękuje wszystkim za szybkie odpowiedzi.

Aktualnie mam na swoim lapku 8 różnych programów (zwanych najlepszymi z najlepszych), płatnych oraz darmowych i niestety żaden z nich nie jest w stanie odzyskać straconych danych. No z małym ale...

Żaden z programów poza GetDataBack nie widzi danych które wcześniej znajdowały się na tym dysku.

Sam program GetDataBack jest spox, po ponad 4 godzinnym skanowaniu znalazł w końcu moje stracone dane ale, no właśnie jest małe ale... Niestety przy próbie odzyskania danych, kopiowaniu ich na trzeci zastępczy dysk żaden z programów odzyskanych nie działa, żaden z plików nie działa jak należy :frowning: czy ktoś wie jak temu zaradzić ??? co zrobić aby działały??? czy to wina złej konfiguracji programu czy po prostu nie da się już z tym nic zrobić??? ... ... ...

Pozdrawiam

Dziękuje

(Olixxx94) #6

Wydaje mi się, że raczej niewiele już zrobisz. Spróbuj jeszcze programem Recuva.

(Szpakos01) #7

Witam ponownie!

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc! Niestety żaden z wymienionych programów mi nie pomógł poza jednym który znalazłem przez przypadek...

Właśnie udało mi się odzyskać 100% straconych danych! wszystko co straciłem wróciło do mnie :stuck_out_tongue: Mimo to że dysk przeszedł już swoje bo jest aż po 2 formatach, kilku zmianach partycji (usuwaniem oraz tworzeniem nowych) oraz po instalacji nowego systemu :stuck_out_tongue: co jest zdumiewające to jednak udało się !!

A dokonałem tego programem Active@ File Recovery. Po instalacji programu oraz całonocnym skanowaniu dysku program wyświetlił listę plików i folderów do odzyskania, po czym zaznaczyłem co chciałem no i rox (czyli zacząłem odzyskiwać dane)... Na początku myślałem ze będzie tak jak z programem GetDataBack, który to przywrócił wszystkie dane ale niestety nic nie działało :frowning: Po kilku minutach zacząłem sprawdzać co się odzyskało (w trakcie działania programu) no i pierwsze skopiowane programy, zdjęcia i muzyka działała bez najmniejszych problemów :smiley:

Na chwilę obecną właśnie odzyskałem ponad 200GB danych i po godzinnym testowaniu ich jestem w stanie stwierdzić z ręką na sercu że wszystko działa jak należy:P archiwa da sie rozpakować bez błędów, backup systemu który miałem zapisany da się przywrócić, czyli jednym słowem pięknie! !!

No cóż, pozostaje mi teraz tylko polecić ten programik innym użytkownikom którzy również maja problem z odzyskaniem straconych danych...

Jak coś podam jeszcze raz jego nazwę: Active@ File Recovery - POLECAM!!!

A oto lista programów z których także korzystałem ale niestety w niczym mi nie pomogły:

PC Inspector File Recovery

EasyRecovery Professional

GetDataBack

Partition Table Doctor

Photo Recovery Genius

Recuva

R-Studio

Acronis Disk Director Suite

Pozdrawiam