Potrzebuje opinii o tablecie kiano slimtab pro 2

witam potrzebuje obiektywnej opinii o tablecie Kiano SlimTab PRO 2 Full HD Z8300/2GB/32GB/Windows10 ogólnie zamiar użytkowania to Word (kilka plików), filmy (YouTube jak i odpalane z pamięci)

Specyfikacja w porządku, ale nie dla Windowsa. Ogólnie rzecz ujmując - tablety z Win10 to - moim zdaniem - totalna porażka. jeżeli chodzi o wykonanie, to podobno firma Kiano bardzo się pod tym względem zmieniła. Oglądając na Youtubie recenzje ich smartfonów (Kiamo Elegance 5.1/5.5) zostałem wręcz zaskoczony tym, jak oni się postarali.
Wracając do tematu:
Dla wspomnianych przez Ciebie czynności dużo lepszy - moim zdaniem - okazałby się jakiś tańszy laptop z Core i3 lub innym prockiem, gdyż przytoczony przez Ciebie SlimTab Worda nie uciągnie, pamieć będzie prawie cała zajęta przez system, a YT będzie się ciął.
Ogólnie ten model jest w miarę dobry, ale tylko wersja z Androidem, bo Windows - po prostu - jest za ciężki. Kolejną sprawą byłby komfort obsługi. Chcąc używać Worda na 8-calowym ekranie męczyłbyś się z trafianiem palcem w opcje edycji tekstu, zaznaczaniem obiektów, itd. dodatkowo producent nic nie wspomina o obsłudze OTG, więc o myszce, czy klawiaturze możesz tylko pomarzyć.
Ten sprzęt - moim zdaniem - jest przeznaczony dla najmniej wymagających osób; ludzi, którzy chcą tylko sprawdzić pocztę, posurfować w necie, ew. obejrzeć film (tylko jakość HD Ready).
Radziłbym Ci rozejrzeć się za czymś innym, np. teraz popularne są tzw. hybrydy, czyli połączenie tabletu z laptopem (odłączana klawiatura). Wiem - ten sprzęt jest droższy, ale warto dopłacić za komfort pracy z dokumentami Worda:)
Przykładowe modele to:
Lenovo Yoga Pro 2,
Kiano SlimNote;
Lenovo Yoga 900.
Linki do recenzji:




Ta Yoga 900 jest wg. recenzentów sprzętem, który nada się do Worda, Filmów, YT, etc. Ja też tak uważam, a te tablety z Windowsem, które “kryją w sobie moc, która pozytywnie zaskakuje” (cytat ze stron Kiano) można potraktować jak urządzenia do prostych multimediów, a nie do pracy z poważnymi aplikacjami, takimi jak Word.
Jednym słowem - poczytaj zaklinowane przeze mnie recencje Yogi i sam stwierdzisz, co dla ciebie będzie lepsze:)
Oj! trochę się rozpisałem:D

Worda ciągnąć nie musi a wystarczy WPS Office. Polecam wersję WPS Office 2016 10.1.0.5510 Beta PL gdyż nie ma znaków wodnych w dokumentach a poza tym wygląda bardzo podobnie do Office 2007/2010 a jest lżejszy. No i brak treści sponsorowanych/reklam.

Do konsumpcji treści ujdzie, do edycji i tworzenia bez klawiatury nie da rady więc odpuść sobie.
Kup raczej jakiegoś poleasingowego lapka 12".

Miałem jednego Kiano. Ni z tego, ni z owego - ekran pęknął. Nie polecam, ale i nie odradzam. W sumie - wiele zależy od budżetu. Spośród różnych tabletów, jakie miałem, mogę polecić Lenovo, nic nie miałem również do Prestigio, a teraz do 10.1" Modecoma. Jedyny problem to aktualizacje systemu.

1 polubienie

Dzięki za tak liczne odpowiedzi cały problem tkwi że kobieta chce coś przenośnego przenośnego niezawielkiego do 500 zł i najlepiej aby to było nowe :stuck_out_tongue:

Modecom FreeTab 10.1 z Androidem - będzie zadowolona, a Ty też - ok. 250pln

mam tylko pytanie jak będzie wyglądała sytuacja z odczytywaniem i modyfikowaniem plików z Worda?

Na androida jest sporo programów biurowych, w tym Word Excel PowerPoint od Microsoft, które umożliwiają otwieranie i tworzenie plików. Tabletów z niskiej półki nie polecam. 1GB RAM, 2 rdzeniówka na słabych rdzeniach Cortex A7, ledwo 8GB wbudowanej pamięci i ekran o zbyt niskiej rozdzielczości jak na 10 cali. To nie może działać przyjemnie.

Co osoba to inna propozycja naprawdę zastanawiam się nad tym Kiano niby tylko 2 GB ale na tą cenę to można powiedzieć że aż 2 GB. Windows wydaje mi się że będzie bardziej intuicyjny gdyż dziewczyna na kompie stacjonarnym posiada Windowsa właśnie w wersji 10. Już kurde w sumie nic nie wiem :smiley:

Odczytywanie i modyfikowanie plików Worda jest… bezproblemowe. Tzn. MS udostępnia MSWord na Androida, iOS oraz W10. Nie ma problemów z odczytywaniem. Problem z edycją, albowiem na wirtualnej klawiaturze mocno ciężko edytuje się cokolwiek. Chyba, że jest się z pokolenia smartfonowców.

Oczywiście w zamiarze jest kupić huba klawiaturę i myszkę :slight_smile:

Kup w takim razie jak najtańszy netbook, czy cokolwiek. Nawet używane.

Ja używam tabletów Prestigio i mogę potwierdzić że działają bez zarzutu, mogę potwierdzić do kolega napisał powyżej