Potrzebuje pilnie pomocy ~ przegrzewa sie komputer ~

W ostatnim czasie gdy przywiozłem komputer z naprawy zauważyłem że komputer wydaje z siebie jakieś dziwne piski czy nie wiem jak to nazwać …

Gościu od którego to odbierałem mówił że nie zauważył żeby komputer sie przegrzewał lecz gdy czasami dotkne zasilacza to idzie sie oparzyć …

Sćiągnąłem SpeedFana i zauważyłem że jednak komputer strasznie sie przegrzwa

http://img855.imageshack.us/i/beztytuugi.jpg/

Czy macie jakieś porady by temu zapobiedz , czy konieczne jest oddawać komputer do serwisu ? Pozdrawiam

Laptop? Jak tak to temperatury dość normalne. Jak stacjonarny to odkurz w środku, + wymień pastę termoprzewodzącą

Jest to komputer stacjonarny

W naprawie powiedzono że został wyodkurzany ale chyba nie całkiem skoro po naprawie zaczął mi piszczeć dziwnie i przegrzewać .

Samemu można wymienić tą pastę ?

Jak piszczy to wiatrak od procesora prawdopodobnie ci wysiada. Można samemu. Nic trudnego.

Czyli kupić nowy taki sam wiatrak ?

Czy wymiana takiego wiatraka jest skomplikowana ?

Nie. Zazwyczaj wiąże się to z odkręceniem 4 śrubek i wpięciem wtyczki do płyty głównej

Skoro mówisz że nie trzeba kupować nowego wiatraka to co polecasz żeby przestał piszczeć ?

Jak zaczął piszczeć po powrocie z naprawy to ja bym na Twoim miejscu już dawno go im odwiózł i niech szukają co popsuli. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić co ma gorący zasilacz do pasty na procesorze.

edit:

A wiatrak w zasiłce się kręci normalnie? Bo pierwsze co mi przychodzi do głowy to tam szukać problemów. Masz wentyl na tyle obudowy, czy wszystko idzie górą przez zasilacz?

Jeden wentyl jest tak jak by na środku obudowy pod zasilaczem , a drugi od płyty …

chyba zrobie tak jak mi powiedziałeś żeby szukali przyczyny oni … chyba że coś poradzicie : D