Potrzebuje playera do DVCPRO HD 50 na Windows (free)

Witam.

Mam taki problem, mam udostępnić materiał z kamery profesjonalnej Panasonic, która nagrywa na kartach P2

jednej klasie w liceum o profilu medialnym by mogły sobie obejrzeć i na tej podstawie napisać tekst

pod który potem nagrają lektora. Wszystko fajnie wygląda w teorii, lecz praktyka już nie.

Tam gdzie użytkowana kamera są komputery Mac OS X z Final Cut Pro (wersja 6 lub 7 - mniej ważne).

Przy kompach są czytniki kart P2, by można sobie materiał przekopiować.

Final Cut Pro bez problemu sobie radzi z tym kodekiem (DVCPRO HD 50i 1 minuta = 1GB),

nawet na starszym kompie z procesorem G5.

Problem polega na tym, że nie mam pomysłu co zaproponować licealistą?

To co znalazłem i dobrze sobie daje radę to komercyjny program Adobe Premiere Pro CS5.5 + pakiet MainConcent.

Tam bez problemu można odczytać Time Code które zapisuje kamera i przeglądać klatka po klatce.

Z darmowych rozwiązań znalazłem jedynie AVS Player lecz jest okropny, nie trzyma proporcji, brak dostępu z osobna da każdej z 4 ścieżek audio.

VLC media player, coś pokazuje, lecz się bardzo przycina nawet bardzo szybkim komputerze.

Odtwarzanie w innych w playerach uniwersalnych wiele nie daje bo brakuje kodeka DVCPRO w Windows.

Jest tylko sam dźwięk bez obrazu (brak kodeka)

Z kodeków które z znalazłem, dobrze daje sobie radę to: Calibrated{Q} DVCProHD Decode (lecz jest to trial na kilka dni)

Tutaj 1 sekundowy kawałek do testów: 0024XA.mov - 16.4 MB 0024XA.rar - 13.4 MB

Wiem że balans bieli jest tu do poprawy, lecz zanim ktoś napisze że znalazł coś działającego to proszę przetestować.

Na koniec dodam: najlepiej darmowy player lub kodek do systemu Windows (najlepiej również 32 bitowy).

Dostęp do pojedynczy do każdej z czterech ścieżek audio był by przydatny lecz nie wymagany.

Dziękuję za pomoc.

Sprawdziłem oba kawałki (to samo)Działa-plecy dziewczyny w białym podkoszulku :smiley:

VSO Media Player- darmowy,odtwarza wszystko,jest PL link

http://www.vso-software.fr/products/vmp … player.php