Potrzebuję pliku z rejestru: "BOOTEXECUTE" pomóżcie

Witam,

mam problem. Posiadam WinXP 32Bit i za każdym razem gdy laptop się włącza ładuje się system i gdy skończy sie ekran z ładowaniem pokazuje sie niebieskie okno w którym pisze …SystemRoot/Windows/System32/Autochk.exe - program not found - SKIPPING AUTOCHECK. Okno pokazuje się na około 4 sekundy po czym znika i system działa poprawnie. Niestety jest to dla mnie bardzo denerwujące. Sprawdziłem w rejestrze (Start uruchom regedit.exe)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\BootExecute i zauważyłem że brak jest pliku o nazwie “BOOTEXECUTE” podejrzewam że podczas czyszczenia rejestru PROGRAMEM CCleaner, mógł on usunąć jakieś klucze z rejestru i teraz są takie problemy.Poszukałem w google i może to być kwestia braku tego klucza BOOTEXECUTE.Tylko nigdzie nie mogę go znaleźć, więc jakby ktoś mógł to proszę o wrzucenie mi tego klucza i napisanie co mam z nim zrobić…

Za wszelaką pomoc dziekuje.

Najpierw sprawdź czy masz w C:\Windows\System32\ plik Autochk.exe. Służy on do przeprowadzania analizy i naprawy woluminu podczas startu systemu. Jeżeli go tam nie będzie polecam przeprowadzić sfc /scannow bo być może nie masz całkowitej integralności plików systemowych.

Witam,

Sprawdziłem i okazało się że nie posiadam tego pliku.Postąpiłem jak piszesz i próbowałem przeprowadzić sfc/scannow ale bez skutku ponieważ pojawił się nowy komunikat od uruchomienia sfc /scannow wyskakuje komunikat aby włożyć Dysk CD-ROM systemu Windows XP z Service Pack 3.Problem jest taki,że płyta od tego systemu jest z Service Pack 2.Ponowiłem próbę i ku mojemu zdziwieniu pojawił się komunikat z prośbą o włożenie płyty XP Profesional i tu już nie wiem o co chodzia???

Sprawdziłem w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion wpis SourcePath Ustawiłem go tak aby wskazywał na x:\i386 - gdzie x literka napędu CD z włożoną instalką.(poprzednio literka E:/I386) i też nie pomogło.Czy jest na to jakiś sposób!

BootExecute to nie jest klucz tylko wartość w rejestrze.

Wklej do systemowego notatnika:

Z menu notatnika > Plik > Zapisz jako > ustaw rozszerzenia na Wszystkie pliki > Zapisz pod nazwą FIX.REG

Kliknij prawym na pliku FIX i wybierz Scal.

Jak zrobić plik Fix.Reg

Pobierz i uruchom SystemLook

Do okna programu wklej:

Kliknij Look i pokaż raport.

Uruchom regedit, przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager, w prawej części okna kliknij prawym klawiszem, wybierz nowy - wartość wielociągu. Nadaj jej nazwę BootExecute. Kliknij na niej prawym klawiszem, wybierz modyfikuj i w nowym oknie wpisz to co jest w cudzysłowie “autocheck autochk *”. Zapisz, wyjdź z regedita i uruchom ponownie kompa. Brakujący plik skopiuj ręcznie z płyty instalacyjnej, jest niespakowany w katalogu I386.

Witaj

Wielkie dzięki za dobre rady które pomogły mi zażegnać problem.Nie mniej chciałbym się poradzić czy konieczne jest nadal utworzenie wartości w rejestrze BootExecute gdyż po uruchomieniu systemu komunikatu tej treści …SystemRoot/Windows/System32/Autochk.exe - program not found - SKIPPING AUTOCHECK. jest brak.Za informację dziękuje.

FIX.REG przywrócił prawidłową wartość BootExecute.

Po kliknięciu Scal wartość została dodana do rejestru.

Jeżeli nie ma komunikatu o błędzie to nic więcej nie musisz robić.

WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC! !!