Potrzebuje płyty głównej!

Witam. Planuje złożenie własnego komputera nie wymagam cudów aczkolwiek żeby działał Hah. A więc tak mam już pamięć Ram 2x 1.5 gb DDR oraz dyski twarde jeden ma ok 200 drugi ok 300gb. Myślę że chciałabym procesor Intel Core 2 duo nie wymagam zbyt wiele 2 rdzeniowka mi starczy oraz grafikę w miarę aby mi poszła gra typu L.A noir the sims 3 i inne. Nie mam pojęcia jak sklasyfikowac płytę główna pod względem procesora pamięci a grafiki. Proszę o porady ew pomóc

O panie co pan składasz. Daj jak już to jakiś procesor typu np. Q6600 lub Q9550. A płyta główna jakiś chipset P35, coś od Gigabyte’a przykładowo. Przyznaję, że nie słyszałem o ramie, który ma 1,5Gb. To jest DDR1 ? Jeśli tak, to nie przesadzaj :smiley: 2x2Gb RAMu DDR2 kosztuje jakieś grosze. Oprócz tego jakaś karta R9 270X i overclock procesora i jazda. Nawet wtedy na jakiś czas starczy.

“O panie co pan składasz.” Chyba nie ta płeć :wink:
Poza tym z pamięciami to porażka w liczeniu:)
Na P35 jak najbardziej, Q9550 zrobi swoje.

Ups rzeczywiście :smiley: to przez to, że trochę pobieżnie czytałem.
Co nie zmienia faktu, że z ramem ddr1 to bym nie szalał :smiley:

Edit: Jeszcze dodam, że można iść po kosztach i wrzucić Xeona E5450 w rewizji E0 - sporo tego na allegro przerobionego tak, żeby pasowało na LGA 775. Procesor odrobinę wydajniejszy niż Q9550, a tańszy.

Jaki budżet?
Jeśli ten RAM to DDR1 to czeka go wizyta na punkcie zbioru odpadów elektronicznych.

Na zestawie z DDR1 i procesorem do tego nawet na YT nie oglądniesz płynnie dema tych gier.