Potrzebuje pomocy przy instalacji internetu w WinXP Pro

Tak jak w temacie - nie mogę uzyskać połączenia internetowego. Nie wiem gdzie klikać aby utworzyć połączenie z internetem.

Podłczączony kablem? WIFI? Sterowniki do karty sieciowej wgrane? Service Pack 3 zainstalowany?

2 polubienia

Jakieś ikonki “internetowe” na pasku zadań (po prawej) widać?

2 polubienia

Zainstalowałeś może SP3 - wymagany do połączeń szyfrowanych.

1 polubienie

To powinno być gdzieś w panelu sterowania,internet,sieć i internet albo opcje internetowe.Połączenia sieciowe->Dodaj nowe połączenie.Czy karta sieciowa jest widoczna w managerze urządzeń ?.Wskazujesz typ,czy to jest PPoE,czy inny typ połączenia.Przy PPoE tworzysz połączenie,wpisujesz użytkownika,hasło od dostawcy i się łączysz.

Dzięki za odpowiedzi, ale teraz muszę to ogarnąć, co, gdzie i jak. Zapomniałem dodać, że stawiam Windowsa na VMWare - czy to coś zmienia? Czy wszystkie porady będą działać na maszynie wirtualnej. Zabrałem się za część porad - brak SP3 - pobralłem na komputer matkę, ale nie działa kopiuj -> wklej, połączenie kablem, karta sieciowa:

1 polubienie

a trochę zmienia wtedy powinieneś sprawdzić konfiguracje maszyny wirtualnej czy dajesz jej dostęp do internetu itd.

kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1016466

1 polubienie

VMToolsów nie ma.

2 polubienia

Nie umiałem sobie tego skojarzyć a latało mi po głowie tylko virtualbox guest additions.

Inna sprawa, że może po prostu wirtualny switch jest źle skonfigurowany.

Tego nie wiem, ale wrócę do tego postu, ponieważ zapodziałem gdzieś login i hasło

1 polubienie

Już zauważyłem zmiany po zainstalowaniu VMTools. Działa metoda Kopiuj <==> Wklej w obie strony, przeciągnij i upuść, rozdzielczość ekranu 1920x1080 ale po powrocie do okienka 640x480 i po ponownej maksymalizacji wraca do rozdzielczości 1920x993

I raczej dobrze - wtedy na monitorze full hd nie masz suwaka przy aktywnych paskach Vmware i pasku zadań windows.