Potrzebuję pomocy w wyborze odpowiedniego filtru

Witam. z racji tego że na photoshopie się nie znam prawie w ogóle,potrzebuję kilka drobnych rad. Chciałbym zamazać jakoś w miarę inteligentnie 2 osoby ze zdjęcia,które obok mnie stoją,zdjęcie chcę dodać na nk,a być może tamte osoby sobie nie życzą żeby byli na tym zdjęciu więc chciałbym je zamazać jakoś efektownie,bo jakbym chciał bazgrolić to zamazałbym je w paincie pędzlem. Czy takie coś byłoby dobre? i jak wykonać takie zamazanie bo akurat posłużyłem się zdjęciem znalezionym w necie.

hhhhhhhhhhhhc.jpg

i jeszcze jedno,ostatnio ciężko pracuje,na jednym zdjęciu widać pod oczami to przemęczenie,tzn mam lekkie sińce pod oczami,jak to zredukować?

co do zasłonięcia twarzy to zaznaczasz obszar a dalej: FILTR :arrow: PIKSLOWANIE :arrow: MOZAIKA i dalej ustawiasz jak chcesz.

sińce możesz zredukować “rozjaśnianiem” (tam gdzie są pędzle itp)

albo tam gdzie jest pędzel korygujący zmieniasz na łatkę i zaznaczasz sińce i przeciągasz na jakiś jaśniejszy obiekt (np na jaśniejszą część skóry)

ok dzięki już wszystko umiem :slight_smile: pozdrawiam.

Pośpieszyłem się.Jak w tym pędzlu korygującym zaznaczam łatkę,zaznaczam sińce,później przeciągam i dopasowywuje pod inny kawałek skóry to nie chce się zmienić jak puszczam przycisk myszy.

W warstwach musisz mieć zaznaczone “tło” i powinno działać :slight_smile:

Jeśli się wprawisz to te osoby możesz całkowicie usnąć ze zdjęcia przy pomocy narzędzia klonowania, moim zdaniem to lepszy sposób niż zamazywania twarzy, twój profil będzie wyglądał jak jakaś kronika kryminalna. A najprostszym rozwiązaniem, to zapytać o zgodę tych osób na publikację zdjęcia z ich wizerunkiem, ja na przykład dostałem ostatnio takie pytanie o zgodę na publikację zdjęcia z moim wizerunkiem.

Pozdrawiam!