Potrzebuje pomocy z biosem :?:-(

siemka jest sprawa jestem sobie szarym uzytkownikiem windowsa XP.

Problem mam taki ze na moim kompie zrobiono mi hasło na biosie i jak wiadomo nie mam kąpltenie zadnego wstepu na kompa …

wiem ze moge restartnąć biosa itp aby hasła nie było ale nie na tym mi zależy…a mianowicie chciałbym hasło obejść albo je poznać czy jest na to jakis sposób??? byłbym bardzo wdzięczny za udzielenie mi tej cennej informacji

ps.czasami mam wstęp na kompa wiec wszelkiego rodzaju programy sie przydadzą z góry dzięki !!

Przenoszę :arrow: Problemy


fiesta

Nie ten dział,mogłes w dziale Problemy napisać,w tym dziale są zamieszczane tylko Sterowniki i biosy.

Poczytaj:

Ponizej jest troche programow wyciagajacych hasla z biosow.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


Update

Ponieważ strona, do której link podajesz jest kontrwersyjna, chociażby “Program do łamania haseł i numerów seryjnych dla programów” "Program do włamywania się za pomocą połączeń telefonicznych i nie tylko, posiada własny słownik " etc.

Modyfikuję Twój post.

Golden Finger

Zajżyj tutaj, może któreś zadziała:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=4721&highlight=has%B3a+biosu

Można też zresotować biosa, wyjmując na kilka minut bateryjke z płyty głównej :smiley:

:?: :!:

byłem na tej stronce juz :XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX owszem jest na niej wiele programow ale nie na darmo pisałem ze mam winXP dodam ze jeszcze z service packiem i wiele tego typu programów nie działa …a killcmos nie wchodzi w gre…(patrz PS mojego pierwszego wpisu)

](*,)


Update

Modyfikacja z powodu, jak napisałem u Jamaica.

Nadmiar emocji usnąłem.

Postaraj się nie nadużywać emotinek, przy dużej ilości można dostać oczopląsu.

Golden Finger

Mozna poszukac haseł uniwersalnych, które są uzależnione od typu BIOSu. Innego sposobu na wejście do niego bez resetowania CMOSu nie ma :!:

Niestety jest tak, jak pisze Pawek

A może spróbuj poznać to hasło, które blokuje Ci dostęp do komputera.

Jak mniemam, ktoś widział sens założenia tego hasła, skoro Ty go nie możesz poznać :smiley: .

Noco do pana moderatora to …ehh no powody są owszem konkretne których wymieniać raczej bym nie chciał…

Moja wersja biosu to jest Award Phoenix o ile sie nie myle to 2

ale kij z uniwersalnymi hasłami…powie4dzmy ze siedze na tym kompie(bo czasami sie okazja nadarza) to jest może jakis konkretny który by owe hasło wyciągnął …nie wiem…moze metodą brute force ewentualnie directionary …tylko link który podał mi kolega Jamaica niestety mi sie nie przyda bo większosc programów mi nie działa (moze ja lama jestem albo dlatego ze pod XP nie działąją)

tak awięc ponaglam prosbe o pomoc ;]

Heeeeelp :frowning: :n00b:

Kolego Dr4goN przyjmij do wiadomości tę informację:

Jak tak czytam ten topic to dochodzę do wniosku, że jednak nie powinieneś poznać tego hasła… :slight_smile:

Hasła uniwersalne nie zawsze się sprawdzają

Jeśli byś chciał mimo wszystko kasować bios, to mała uwaga: rzadko, ale się zdarza, że nieuprawnione otwarcie obudowy jest sygnalizowane przy starcie kompa… (szczególnie markowe kompy)

I teraz to już nie wiem czy życzyć Ci powodzenia… :wink:

Pozdrawiam.

Ciekawe z tym sygnalizowaniem :smiley: Nigdy o takim czymś nie słyszałem co prawda, ale nie mam powodów by nie wierzyć w sumie. Jednak nie to mnie zastanawia najbardziej… Mianowicie jak komputer ma odróznić nieuprawnione otwarcie od uprawnionego otwarcia obudowy i gdzie znajdują się te ew. czujniki, które miałyby to rejestrować :?: :mrgreen: :roll:

Jak wspomniałem jest to przy markowych kompach, przy dobrych płytach jest złącze 2 pinowe opisane jako “chassis intrusion-otwarcie obudowy” jest podłączane do czujnika przy bocznej klapie i po otwrciu pojawia się od tej pory komunikat podczas strartu.

Oczywiście nie rozróżnia kto otwiera obudowe… :slight_smile: