Potrzebuje pomocy z zadaniem. Jezyk C++

Jest ktoś mądry i napisałby mi to? Z gory dziekuje
Napisz program, który wczytuje z klawiatury poprawny numer miesiąca, tzn. liczbę z przedziału <1,12>

Wystarczy ci poznać pętlę do...while, deklarowanie zmiennej int i pobieranie z klawiatury cin.

Nauczyłem się tego w tej chwili i sprawdziłem w kompilatorze online. Tobie też się uda :wink:

edit.
Aha, i jeszcze operator logiczny or :wink:

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Chyba nie liczyłeś ze ktoś za ciebie się tego nauczy, albo zrobi za ciebie zadanie domowe. W dodatku tak banalne. Wystarczy odrobina własnego wkładu i przeczytanie jak działają komendy które ci podałem. Masz praktycznie wszystko na tacy, a twoje zadanie to 2 linijki kodu.

Chłopie, to jest dla mnie w tym momencie czarna magia, tłumaczenie na zasadzie do…while deklarowanie itp, nie jest formą dla mnie, a skoro w zrobiłeś to w kompilatorze online to mogłeś wysłać, ja zawsze staram sie ludziom dokładnie powyjaśniąc i wysłac pierwsze przykłady zadań

Jeśli wyślę ci gotowe rozwiązanie to niczego się nie nauczysz, a w moim interesie jest żebyś się nauczył, bo inaczej za chwile przyjdziesz z kolejnym banalnym zadaniem którego nie chce ci się robić z lenistwa.

Recepta na zadanie jest prosta

  • Deklarujesz zmienną
  • W pętli while wpisujesz pobieranie danych z klawiatury do zmiennej
  • W warunku while wpisujesz żeby powtarzał pętle dopóki zmienna jest mniejsza od jeden albo większa od 12

No już chciałem pisac, ze az dziwi mnie to, że chcesz aby random z neta sie czegoś nauczył, nie z lenistwa tylko z faktu, że A- nie interesuje się programowaniem, bo nie poszedłem na taki kierunek, B- jest to zbyt trudne dla mnie i po prostu nie rozumiem tego. Więcej czasu zajmuje ci pisanie ze mną niż wysłanie rozwiązania, które podobno zrobiles.
a bo edytowales

jak sie deklaruje zmienna
co to jest, to jest to int?

Zamiast pisać na forum żale trzeba było zajrzeć do, dosłownie, pierwszego lepszego tutoriala C++
Zajęłoby to mniej czasu… Ale lepiej oczekiwać na gotowe i mieć pretensje do całego świata że ktoś nie chce wyręczyć :smiley:

Dobrze dziękuję za pomoc, kolejna zajebista odpowiedź, usuwam post

No niestety zonk, możesz usunąć najwyżej konto a post oflagować by moderator usunął / zamknąL (lub zarchiwizował).

Z momentem pierwszej odpowiedzi system blokuje opcje usuń “temat” z forum jego twórcy (jak nie jesteś moderatorem/administratorem).