Potrzebuję porady dotyczącej modernizacji mojego sprzętu

(Nienaturalny) #1

Witam.Opiszę wam mój sprzęt chciałbym was poprosić o opinię co wpierw wymienić

Specyfikacja:

MSI P45 NEO

Intel Core2 Duo E8500 3.16Ghz

4GB Good Ram DDR2

Nvidia GeForce GTX 280

ChiefTec GPS 550 AB A

HDD 500GB , bodajże samsunga 

Założenie jest takie , wymienić płytę główną na ASUS a88xm-plus , procesor na AMD athlon X4 860k dokupić 8GB ram DDR3 , czy to dobry pomysł ? I czy mój zasilacz wytrzymie taką konfigurację?

(Goldeneyee4) #2

Jaki masz budżet?

(Nienaturalny) #3

około 900-1000zł

(Goldeneyee4) #4

Procesor            - Intel Pentium G3420 / Intel Pentium G3258

Płyta główna      - Gigabyte GA-H81M-HD3

Pamięc ram       - GoodRam DDR3 PLAY 4096MB

Za te części zamkniesz się w granicy 670 zł. 

A teraz druga opcja. Jak sprzedasz płytę główną, procesor i pamięć ram to budżet się powiększy spokojnie o ±300 zł.

Procesor            -  i5 4460

Płyta główna      - 

MSI B85M-E45

Pamięc ram       - GoodRam DDR3 PLAY 4096MB lub Crucial Ballistix 8GB

Z pamięcią 4 gb wychodzi ± 1189 zł, a z pamięcią 8gb ± 1333 zł.

Reszte podzespołów przełozysz z aktualnego zestawu. Zasilacz da radę spokojnie.

(Nienaturalny) #5

Czy intel pentium będzie dawał radę w GTA V ? 

(Goldeneyee4) #6

Przy GTA 5 już zainwestowałbym w 4-rdzeniowy procesor, więc i5 4460.

(Nienaturalny) #7

Mam jeszcze pytanie, dlaczego na allegro nowe I7 960 są po 200zł ? Czy on będzie wydajny w grach ? I czy podpasowałby taki pod którąś z podanych wyżej płyt głównych ?

(neXt___) #8

Nie, do i7-960 potrzebna jest inna, starsza płyta główna. Czy będzie wydajny w grach? Zależy w jakich. Wydajność uśrednioną po podkręceniu (w grach) ma zbliżoną do i5-4460, w niektórych grach (starszych, które gorzej radzą sobie z efektywnym wykorzystywaniem rdzeni) wypada gorzej przez wzgląd na przestarzałą architekturę, w niektórych lepiej (w nowszych, takich które potrafią wykorzystać HyperThreading [podejrzewam że Wiesiek 3 dostanie na nim kopa]) wypada nieco lepiej. 200 złotych za nowe? Z tego co widzę, jest jedna oferta i7-920 za 200 złotych, które pochodzą z demontażu PC-tów. Mi to śmierdzi, nie ryzykowałbym.

HT ma niewiele do powiedzenia w grach. Raczej byłby to wzrost 5-10 FPS. Dużo lepiej radzi sobie z rozgałęzionymi algorytmami sztucznej inteligencji. Bynajmniej tak twierdzi Intel. 

(neXt___) #10

Zależy w jakich, bo są i pojawiają się takie, które potrafią zrobić z tego użytek. W rekomendowanych do W3 pojawił się bodaj i7-3770k, podejrzewam że nie bez kozery został tam podany procesor właśnie z serii i7. Chociaż widzę, że trochę nieściśle się wyraziłem w poprzednim poście.

http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej/

(Nienaturalny) #11

A co powiedzielibyście na zestaw ASUS P7P55-m + intel core I5-760 , mam okazję wyrwać taki zestaw za 500zł. Tylko czy do tej płyty głównej podejdzie mi GTX 280?

(neXt___) #12

Żadna rewelacja, na normalnych zegarach wydajność na poziomie dwurdzeniowego G3420 (w większości gier, tylko w tych, które efektywnie wykorzystają 4 rdzenie wypada lepiej), dopiero po solidnym podkręceniu nabiera siły, ale wtedy musisz doliczyć koszt porządnego chłodzenia i pasty, więc jakieś 150 więcej. Jeśli koniecznie chcesz się pakować w stare podstawki, Twoja sprawa, tylko licz się z tym, że jeśli kiedyś będziesz chciał ulepszyć komputer, to będziesz mieć ograniczone możliwości.

Karta graficzna pójdzie.

(Nienaturalny) #13

Teraz to ja już ogłupiałem ^^ Choć po przejrzeniu oferty AMD a Intela dobrym procesorem wydaje mi się AMD FX-4300 a nie jest przesadnie drogi zostałby spokojnie na zakup RAM i płyty głównej co sądzicie o tym procesorze ?

(Agatonster) #14

divinepl

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Odyniec_Stary) #15

Sądzę (wiem) że nie jest o wydajny procesor, zwłaszcza w zestawieniu z dowolnym i5.

(Atronics) #16

deko więcej 

http://proline.pl/?p=CORE+I5-4460

http://proline.pl/?p=GA-H81M-S1

http://proline.pl/?p=HX316C9SR%2F4