Potrzebuję porady dotyczącej modernizacji mojego sprzętu

Witam.Opiszę wam mój sprzęt chciałbym was poprosić o opinię co wpierw wymienić

 

Specyfikacja:

MSI P45 NEO

Intel Core2 Duo E8500 3.16Ghz

4GB Good Ram DDR2

Nvidia GeForce GTX 280

ChiefTec GPS 550 AB A

HDD 500GB , bodajże samsunga 

 

Założenie jest takie , wymienić płytę główną na ASUS a88xm-plus , procesor na AMD athlon X4 860k dokupić 8GB ram DDR3 , czy to dobry pomysł ? I czy mój zasilacz wytrzymie taką konfigurację?

 

Jaki masz budżet?

około 900-1000zł

Procesor            - Intel Pentium G3420 / Intel Pentium G3258

Płyta główna      - Gigabyte GA-H81M-HD3

Pamięc ram       - GoodRam DDR3 PLAY 4096MB

 

Za te części zamkniesz się w granicy 670 zł. 

 

A teraz druga opcja. Jak sprzedasz płytę główną, procesor i pamięć ram to budżet się powiększy spokojnie o ±300 zł.

 

Procesor            -  i5 4460

Płyta główna      - 

 MSI B85M-E45

Pamięc ram       - GoodRam DDR3 PLAY 4096MB lub Crucial Ballistix 8GB

 

Z pamięcią 4 gb wychodzi ± 1189 zł, a z pamięcią 8gb ± 1333 zł.

 

Reszte podzespołów przełozysz z aktualnego zestawu. Zasilacz da radę spokojnie.

Czy intel pentium będzie dawał radę w GTA V ? 

Przy GTA 5 już zainwestowałbym w 4-rdzeniowy procesor, więc i5 4460.

Mam jeszcze pytanie, dlaczego na allegro nowe I7 960 są po 200zł ? Czy on będzie wydajny w grach ? I czy podpasowałby taki pod którąś z podanych wyżej płyt głównych ?

Nie, do i7-960 potrzebna jest inna, starsza płyta główna. Czy będzie wydajny w grach? Zależy w jakich. Wydajność uśrednioną po podkręceniu (w grach) ma zbliżoną do i5-4460, w niektórych grach (starszych, które gorzej radzą sobie z efektywnym wykorzystywaniem rdzeni) wypada gorzej przez wzgląd na przestarzałą architekturę, w niektórych lepiej (w nowszych, takich które potrafią wykorzystać HyperThreading [podejrzewam że Wiesiek 3 dostanie na nim kopa]) wypada nieco lepiej. 200 złotych za nowe? Z tego co widzę, jest jedna oferta i7-920 za 200 złotych, które pochodzą z demontażu PC-tów. Mi to śmierdzi, nie ryzykowałbym.

HT ma niewiele do powiedzenia w grach. Raczej byłby to wzrost 5-10 FPS. Dużo lepiej radzi sobie z rozgałęzionymi algorytmami sztucznej inteligencji. Bynajmniej tak twierdzi Intel. 

Zależy w jakich, bo są i pojawiają się takie, które potrafią zrobić z tego użytek. W rekomendowanych do W3 pojawił się bodaj i7-3770k, podejrzewam że nie bez kozery został tam podany procesor właśnie z serii i7. Chociaż widzę, że trochę nieściśle się wyraziłem w poprzednim poście.

http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej/

A co powiedzielibyście na zestaw ASUS P7P55-m + intel core I5-760 , mam okazję wyrwać taki zestaw za 500zł. Tylko czy do tej płyty głównej podejdzie mi GTX 280?

Żadna rewelacja, na normalnych zegarach wydajność na poziomie dwurdzeniowego G3420 (w większości gier, tylko w tych, które efektywnie wykorzystają 4 rdzenie wypada lepiej), dopiero po solidnym podkręceniu nabiera siły, ale wtedy musisz doliczyć koszt porządnego chłodzenia i pasty, więc jakieś 150 więcej. Jeśli koniecznie chcesz się pakować w stare podstawki, Twoja sprawa, tylko licz się z tym, że jeśli kiedyś będziesz chciał ulepszyć komputer, to będziesz mieć ograniczone możliwości.

Karta graficzna pójdzie.

Teraz to ja już ogłupiałem ^^ Choć po przejrzeniu oferty AMD a Intela dobrym procesorem wydaje mi się AMD FX-4300 a nie jest przesadnie drogi zostałby spokojnie na zakup RAM i płyty głównej co sądzicie o tym procesorze ?

divinepl

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Sądzę (wiem) że nie jest o wydajny procesor, zwłaszcza w zestawieniu z dowolnym i5.

deko więcej 

http://proline.pl/?p=CORE+I5-4460

http://proline.pl/?p=GA-H81M-S1

http://proline.pl/?p=HX316C9SR%2F4