Potrzebuję porady na temat dysku

Witam kupiłem na allegro dysk twardy do mojego starego komputera.

Sprzedający napisał że dysk jest nowy miał służyć jako zapasowy i nie był nigdy używany.

Witam czy ten odczyt SMART dysku to potwierdza bo coś mi nie pasuje.

Według mnie wszystko jest w porządku - wszędzie status OK. U mnie podobne wartości były na nowiutkim dysku zewnętrznym. Lepiej byłoby zrobić skanowanie powierzchni pod kątem obecności bad sektorów. Możesz też (jeżeli masz trochę czasu) zapełnić dysk danymi i sprawdzić, czy dysk nie robi jakichś psikusów.

Możesz użyć programu HDTune na dole pokazuje ile godzin przepracował i zrobić skany tym programem; Benchmark i Error Scan. A CrystalDiskInfo opróćz SMART dodatkowo wykaże ile godzin i ile włączeń dysku było , możesz wartość RAW ustawić żeby pokazywało liczby dziesiętne. A dokładniejszy skan powierzchni dysku to zrobisz MHDD. Jeśli to dysk Seagete to SMART wydaje się dobry ale jak innej firmy to już nie.

Memel7788 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ale to przecież jest zapisane w Smarcie i widać na obecnym screenie:

  • Start/Stop Count - liczba cykli rozpędzania i zatrzymywania dysku = liczba uruchomień

  • Power-On Time Count - ilość godzin przepracowanych

Odczyty ze SMART są jak najbardziej w porządku,j/w zeskanuj w poszukiwaniu Bad sectorów.

Power-On Time Count = 31568

Wg mnie to się BARDZO kłóci.