Potrzebuję programu do mierzenia szybkości w sieci lan

Poszukuję w miarę polskiego programu do mierzenia szybkości domowej sieci lan :slight_smile:

wsttcp …ale to nie jest polskie, ale jest dobre, bardzo wiarygodne, wpisujesz wsttcp /? lub jakiś help(nie pamiętam) i masz pomoc; odpalasz jedno chyba z parametrem -T odpalasz na jednym kompie (klient) a drugie z parametrem chyba R i coś jeszcze było (chyba wielkość do przesłania przez sieć) to na drugim (serwer), wszystko odpalasz z lini poleceń (start-> uruchom-> cmd i enter)

no ale w sieci masz z reguły 100 Mb/s :wink: to co ty chcesz sprawdzać :wink:

ej promujesz się logiem cisco a piszesz takie rzeczy?? wszystko zależy od jakości połączeń i ogólnie wykonania okablowania, prawidłowego pozaciskania odpowiednich kabelków… nigdy nie otrzymujesz 100… jeżeli otrzymasz przy prawidłowo zrobionej sieci 90% to będzie dobrze, pozatym końcowa wydajność ma się nijako do tych 100Mb/s…

no a powiedz mi jak można nie zaprawić prawidłowo :wink:

ehhh… przyczepiasz się do rzeczy nie związanych z tematem specjalisto;

powiedz lepiej czy spotkałeś się kiedyś z siecią 100Mb/s która pracowałaby z prędkością 100Mb/s?? udowodnij to

w firmie w której pracowałem okablowanie które było położone wyciskało 25Mb/s, kable były pozaginane, końcówki prawie wisiały na kablach (to odnośnie tego, że niby jak to można nieprawidłowo zaprawić kabel), w tej chwili jest około 85 Mb/s…

dodam jeszcze żebys sobie odjął od tych 100Mb/s cały ruch broadcastowy no i wiesz przecież że pakiet składa się z nagłówka i ramki i tak dalej i że w każdej warstwie siecowej dodawane są różne rzeczy więc w pakiecie danych jest mniej niż ważą dane… tak więc rzeczywista prędkość może być niższa niż 100Mb/s, teraz się zgadzasz specjalisto?

pamietając że teoria z praktyką w parze nie idzie lecz stosując urządzenia pomiarowie a nie programy są wskazania bliższe jak 100Mb/s nie twierdze że wszędzie musi to być :wink: :wink:

kolege raczej interesuje soft a nie sprzęt, pozatym co ja mam się powtarzać jak twierdzisz swoje :wink: :wink:

a może spróbujesz tego:

http://test.vline.pl/test.php

:o :lol:

Mi wyskakuje 17.860 Mbps a nie mam żadnej sieci Lan, tzn. nic o niej nie wiem że mam. Możecie mi wytłumaczyć jak to dokładnie działa???

to takie sprawdzenie twojego transweru - serwer sprawdza twoje łącze i podaje jeo prędkość

u mnie wygląda to tak:

Obecnie szybkość twojego łącza do serwera users.vline.pl wynosi:

397.8 kbps*

49.73 KB/s*

Ponów test Zamknij

*Test ze wzgledu na nature swojego działania i ogranicznie do jednego serwera

nie jest najobiektywniejszym sposobem sprawdzenia parametrów łącza.

jak wyłącze gadulca i inne pierdoły jest lepiej