Potrzebuję rady przy wymianie podzespołów PC-ta

Witajcie, posiadam, aktualnie półtora roczny komputer, postanowiłem trochę go ulepszyć i tu pytanie do was, co radzicie mi dokupić/wymienić oto dane:

Komputer:

Typ komputera Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI

System operacyjny Microsoft Windows 7 Professional

DirectX DirectX 11.0

Płyta główna

Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-EP45-DS3R (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej Intel Eaglelake P45

DIMM1: OCZ Reaper HPC OCZ2RPR800C42G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-5-5-15 @ 333 MHz) (3-4-4-12 @ 266 MHz)

DIMM3: OCZ Reaper HPC OCZ2RPR800C42G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-5-5-15 @ 333 MHz) (3-4-4-12 @ 266 MHz)

Typ BIOS’u Award Modular (07/23/08)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo ATI Radeon HD 4800 Series (512 MB)

Karta wideo ATI Radeon HD 4800 Series (512 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon HD 4870 (RV770)

Zastanawiałem się nad wymianą procesora, kupieniem lepszej katy graficznej/ dokupienie 2giej karty graficznej.

Komputera głównie używam do grania.

Z góry dziękuję za chęć pomocy

Twoja platforma nie nadaje się już do ulepszenia, grafika jest dobra, więc jedyną możliwością jest zbudowanie całkiem nowego zestawu oprócz karty graficznej.

…a może to dobry czas do zmiany platformy na LGA1156 ew.1366 (póki części które posiadasz da się jeszcze sprzedać za rozsądne pieniądze) ?

ja bym na razie spróbował podkręcić tego procka tak chociażby do 2.8 Ghz, i na razie spokojnie pograsz w nowe gry…, więcej niż 4Gb ramu Ci na razie też nie potrzeba

Zasmuciliście mnie, co do zmiany pyty głównej, to na razie nie za bardzo biorę taką opcje pod uwagę, ze względu na xp-ka oraz 7 OEM… Chyba, że któryś z was się orientuje czy na MSDN-ie klucz który dostałem jest OEM czy też nie.

Co do RAM-u raczej nigdy nie będę potrzebował więcej niż 4 ponieważ używam tylko i wyłącznie x86.

A gdybym jednak się zdecydował, to lepiej zakupić nową płytę główną przełożyć ram i dokupić 2gą taką samą grafikę, czy lepiej jednak zainwestować w nowe podzespoły a te sprzedać.

gdybyś zakupił nową mobo to pasowało by wymienić RAM na ddr3 i procek grafika spokojnie może zostać…, więc w sumie albo sprzedajesz tego kąpa i przechodzisz na nową platformę wymieniając wszystko… oprócz grafiki, albo zostajesz przy tym co masz i próbujesz kręcić na maxa, poza tym i tak na razie nie jest to taki zły komputer jeszcze troche na nim pograsz:p

Dobrze więc, powstrzymam się jeszcze z wymianą, za jakieś pół roku wrócę do tematu :slight_smile:

Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

PS A słyszeliście o jakimś programie dla 4 rdzeniowców, który usprawnia ich pracę, gdzieś o tym programie czytałem, ale nazwa mi wyleciała z głowy