Potrzebuje rady - wybór telefonu [SONDA]

Witajcie. Proszę was o wybór telefonu, który byłby najlepszy ogólnie.

Mam iPhone 3G i nie znajdziesz lepszego telefonu od niego. Dzięki iTunes masz cały czas porządek w utworach i ściągasz okładki, przyjemnie się przegląda neta dzięki czułemu ekranowi i dobrej przeglądarce.

blackberry 9700 z BIS- maile przychodzą jak smsy nawet gadu można tak skonfigurować by przychodziły wiadomości na bieżąco (za pomocą powiązania xmpp z gtalkiem)

-odtwarzacz mp3 jak najbardziej- obsługa kart pamięci do 32GB można dokupić zestaw słuchawkowy taki jak tu: http://www.bbsklep.pl/pl/p/BlackBerry-P … -Button/83 lub podłączyć zwykłe minijack. do tego naprawdę długo trzyma bateria (spokojnie możesz słuchać muzyki przez 12godzin)

-jako telefon bardzo wygodny.

internet… ;/ tu nie mogę pochwalić na OS.5.0. masz wbudowaną przeglądarkę której nie polecam, zainstalować można bolt z silnikiem webkit (nie obsługuje polskich znaków, w ogóle jakoś muli) lub opera mini…

na OS6.0. masz wbudowaną bardzo dobrą przeglądarkę z silnikiem webkit, ale… soft jest trochę za ciężki dla telefonu nie przeszkadza za bardzo w użytkowaniu. W samym użytkowaniu telefon nie bardzo to przeszkadza, ale przeglądarka nie ma pamięci dla siebie jeśli pootwierasz za dużo stron/kart to ci zamknie przeglądarkę. dobreprogramy można spokojnie przeglądać ale nasza-klasa w wersji desktop…;/

aktualnie brak flashpalyera

jeśli neta chcesz używasz tylko do przeglądania od czasu do czasu, to oki. maili ani facebooka sprawdzać nie musisz- samo się robi

Samsung Galaxy S I9000 przewyższa dla mnie Iphona 3gs pod każdym względem. Android ma na stacie to co iOS po jailbreak a kupowanie telefonu dla samego dotyku, (bo wyświetlacz Sgs ma lepszy -imo) mija się z celem. Jest jeszcze masa innych telefonów, lepszych od SGS jak HD2( 2 systemy operacyjne - Android, Windows phone) za tą samą cene.

Android zdobył ogromną sympatię, masz na niego osobne mody, które przyśpieszają i ulepszają telefon, masz darmowe aplikacje, gry. Dodatkowo masz wgranego Flasha, którego Iphone nie ma, a przeglądanie internetu na Androidzie jest bardzo dopracowane.

Mp3 odsyłam na strone - http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_g … -478p6.php - na tle innych… “Perfect audio quality”

Moim zdaniem wybór jest pomiędzy Iphonem, Motorolą Milestone 2, HTC Desire i SGS. Sam musisz wybrać co ci bardziej pasuje, posiadam właśnie Desire. Android i mocny procek w środku to największe zalety tego fona. Działa płynnie, nie zawiesza się. Andek z HTC Sense jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze, zdjęcia robi całkiem niezłe. O Iphonie nie mogę za dużo się wypowiedzieć bo nigdy się nim nie bawiłem ale też słyszę, że jest to niezły telefon. Oba telefony posiadają market aplikacji więc jeszcze bardziej dostosujesz telefon pod siebie. Dodam jeszcze, że w Androidzie jest duża integracja z portalami społecznościowymi i mailem.

Witam!

Powiem Ci tak! Miałem w swojej karierze już dwa razy iPhone’a 3G, potem zmieniłem na Galaxy S i9000, ale po 2 tyg. na miejsce SGS’a wrócił znowu iPhone z tym, że teraz 3GS. Według mnie iPhone to jeden z najlepszych telefonów. Od SGS’a odrzuciło mnie strasznie jego wykonanie:/ Tylna klapka trzeszczy, wykonana jest jak w avili za 200 zł (totalna porażka ze strony Samsunga). Nawet Wave 723 ma metalowa tylną klapkę, a w SGS taka klapa. Jakość dźwięku to drugi minus SGS’a, ale z tego co wiem to wina androida. Samsung i5700 też jakoś muzycznie nie dawał rady. Za to iPhone po prostu wymiata muzycznie każdy telefon. SGS, przez słaba ładowarkę, która jest w zestawie ładuje się 3h :/, iPhone swoja bateria 1800mAh, czy o 300 większą ładuje do pełna w około 1,5 godziny, dzięki ładowarce 1A (można przynajmniej na szybko podładować telefon). Jedynie pod względem wyśw. i aparatu SGS wygrywa, ale dla mnie to nie było z byt ważne. Co do Androida vs iOS to juz kwestia gustu. Android na pewno przyjaźniejszy, ale iOS jak ja to mówię jest oprogramowaniem “szytym na miarę”

Byłem w podobnej sytuacji i wybór padł jak widać na 3GS’a

jeżeli faktycznie ceny masz podobne to bez kombinowania weź iphone’a. Aplikacji dzięki Appstore masz najwięcej ze wszystkich systemów mobilnych (a dodajmy do tego Jailbreak i Cydię…), ogólnie porządne wykonanie obudowy i ekranu, świetny support (będziesz miał pewność że za rok czy 2 nadal kolejne wersje systemu będą zgodne z twoim telefonem). Osobiście korzystam z 3GS i jestem zadowolony, prawdopodobnie niedługo decydując się na adopcję młodszego brata ipada2… :wink:

Bierz iPhone’a. Na pewno nie będziesz żałował.

Sam się zastanawiam co dalej zrobić - w każdym razie wybrałem oba Szajsungi. Oczywiście to jest moja subiektywna opinia. Sam miałbym problem z wyborem pomiędzy nimi. A myślę ze jeśli w Plusie mnie czymś zaskoczą to wezmę abonament. A jak nie zaskoczą to zostanę w Play a wezmę jakiegoś używanego Samsunga za paręset złotych.

iPhone bym wziął - ale problem w tym że mój telefon często fruwa… no i wiadomo, musiał bym mieć 2 sztuki:) BB też bym wziął, ale jakoś nie mam przekonania do oprogramowania i wyglądu - jest ciekawy ale czegoś mu brakuje.

Iphone mnie zastanawia a raczej jego fenomen ze ludzie tak bardzo go chcą. Ja mam go na wyciągniecie reki ale pytanie czy to nie aby relikt przeszłości. technologicznie odbiega chyba najbardziej do reszty. Na starej nokii nie potrzebowałem tysiąca programów. Hmm… kusi ta Nokia z tymi mapami. Jaka alternatywa pod navi?

Sam mam iphone’a. Moim zdaniem jego fenomen polega na jego systemie oraz bazie aplikacji. Nie znajdziemy czegoś takiego na jakimkolwiek innym telefonie.

Panowie, wybaczcie za upowanie tematu. Pozostaje na rozdrożu między Iphonem, N8 (ta navi ahh), oraz Androidem z SGS. Mam pytanie do userow andorida i iOS. Jaki duży pakiet warto kupić miesiecznie by nie zbankrutowac updatami czy innymi facebookami widżetami itd?

Korzystam z play fresh.

500mb by starczyło?

iphone 3gs, jeśli możesz mieć nówkę nie używaną to bym brał jeśli używany roczny czy coś… to nie warto, miałem iphona 3g, xperie x10i,

jednak wybrał bym Samsunga galaxy s, mnóstwo możliwości, nie wiem czy jest fabrycznie swype ale jak go nie ma to bez problemu można doinstalować a polecam bo to super sprawa.

co do BB miałem 8900 super sprawa, prosty, użyteczny i stworzony z myślą o wygodzie, jednak trzeba dokupić usługę BIS, bez tego ani rusz :wink: cena to coś koło 20-30 zł miesięcznie.

co do nokii n8 i ovi maps… bardzo średnie (mapy i sposób wybierania tras) no i symbian ? nokii ? blech… szkoda gadać (sam telefon ciekawy ale nie z tym oprogramowaniem na pokładzie)