Potrzebuje specjalisty od zawieszania sie kompa

witam!! jestem zielony w dziedzinie komputerow co od razu chce zaznaczyc:P

od paru dni mam problem z zamuleniem kompa…nic nie sciagalem(chyba- bo moj komp obsluguje 8 osob z rodzinki) rzecz wyglada tak:

nie moge otworzyc gry pes5 a w zasadziie otwieram ja i komp sie zawiesza w momencie gdy na karierze probuje zaladowac mecz-wtedy jest zawiecha i musze resetowac. poza tym co kilka minut zawieszaja mi sie strony internetowe, dokumenty, itd… i trzeba je zamykac przez “zakoncz teraz” :(( a potrzebuje zajrzec do odpow z matur i nic z tego:(( wiec podsumowujac potrzebuje pomocy w miare prostym jezykiem:P co pewnie jest dosc skomlikowane:P sciagnalem hijackthis… oto moj log…:

moze tu jest cos nie tak??

beniolek* proszę nazywać tematy konkretniej i używać polskiej pisowni. Popraw to.

nie moge zmienic znakow:( moja klawiatura nie pozwala mi na polskie znaki:( moja sytuacja jest beznadziejna bo niewiele umiem:( nie wiem jaka konfiguracja ale jakbym sie dowiedzial jak to sprawdzic to szybko to zrobie…

Zobacz Polski układ klawiatury w anglojęzycznym Windows XP

Powinno pomóc .

Niezależnie od tego - proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

nie rozumiem tego. koncu sprawdzilem to co mi napisale[ ale ja mam tak ustawiona klawiature… tylko na TYM forum sie jakos dziwnie zachowuje.wszedzie moge pisac polskimi znakami tylko nie tu i na moim klasowym forum… dlaczego?? jak pisze e,a z ogonkiem to mi nic nie wpisuje, jak z z kropka to jest taki znak: | jak chce n z ogonkiem to jest D a jak o z ogonkiem to jest ó. tylko tutaj moja klawiatura tak dziala.czemu?? nie wiem.a ztym moim problemem to sam nie wiem jak to lepiej opisac. potrzebuje pomocy bo komputer zamula i sie zawiesza, i napisalem czy cos z tym mozna zrobic… nie wiem co jeszcze moge napisac… kiedys mialem problem troche inny i ktos mi zaproponowal “a moze zrob tak…” i robilem co mowil i cos sie naprawilo:)

Log jest ok.

Kosmetyka:

Start > uruchom > msconfig > zakładka uruchamianie > możesz odznaczyć w\w.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz:

Start > panel sterowania > opcje regionalne > języki > szczegóły > zaawansowane > zaptasz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Jeżeli nie muszą startować z systemem to odznacz w komunikatorach uruchamianie przy starcie.

Start > wszystkie programy > autostart > skasuj z prawokliku.

Jak nikt z korzystających z kompa nie używa Messenger’a to możesz go usunąć > start > uruchom > wpisz polecenie >

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Przejrzyj:

Optymalizacja i odchudzanie Windows XP

Co do gry spróbuj zainstalować nowe sterowniki do karty graficznej i najnowszy DirectX.