Potrzebuję sterowniki SATA laptopa do windows XP

Witam,
posiadam Samsung RF511-S04PL. W biosie brak opcji przełączenia z AHCI na IDE, jest tylko opcja całkowitego wyłączenia AHCI ale tak czy siak nonstop wywala BSOD 0x000007b. Nie mogę znaleźć sterowników sata do tego modelu wgrywanie randomowych z google nie pomaga.

BIOS zaktualizowany wygląda tak:


pobierasz plik:
IATA89CD.exe
i instalujesz.
Potem restart.

Możesz wyjaśnić gdzie instaluję bo nie bardzo wiem co z tą instalką zrobić.

http://support.lenovo.com/pl/pl/downloads/ds014061

Sterownik

Instrukcja

http://support.hp.com/pl-pl/document/c01993128

Lub trzeba zintegrować XP ze sterownikami sata np: w nlite.

W ogóle możesz uruchomić system, czy przy bootowaniu masz BSOD?, jak możesz uruchomić laptopa, to po prostu pobierasz plik, który ci wskazałem, klikasz 2x i się instaluje normalnie :wink: jak każda aplikacja - powinno. Ewentualnie pobierasz 32 bitowy ZIP z tej samej strony, rozpakowujesz, w menadżerze urządzeń wskazujesz aktualizację sterownika w oparciu o folder lub plik INF.

IRST jest dla XP dostępny??

Aktualnie mam 8.1 na lapku a w ogóle zainstalować z pena nie mogę xpka i wywala ten BSOD.

A widzisz :grin: od tego należało zacząć opisywać problem :wink:

XP is dead. :stuck_out_tongue:

Czyli o xpku zapomnieć na lapku?

Jak się ktoś uprze, to zainstaluje na nim xp, i to na 90% w trybie ahci, tylko po co? XP is dead. Jest jakieś konkretne uzasadnienie, np że potrzebny jest do sterowania jakąś maszyną, której nie da się uruchomić na nowszym systemie? Instalowałem xp na Intelu 4tej generacji i chodzi dobrze, wszystkie sterowniki się udało wgrać, działało ahci, ale cel był właśnie taki, żeby współpracowało z urządzeniem niekompatybilnym z nowszymi systemami.
Zintegruj sterownik http://forum.driverpacks.net/viewtopic.php?id=6622 tym programem: http://driverpacks.net/applications/driverpacks-base
i instaluj z CD, nie z pendrive. Pewnie z powodu pendrive dostajesz ten błąd przy wyłączonym ahci.

tu pies pogrzebany nie mam odtwarzacza:/ a system potrzebny mi do programu do połączenia się z autem , taki wymagany niestety. Więc z pena zerowe szanse?

A jaki początkowo miałeś system operacyjny na tym laptopie? Masz w ogóle licencję na Windows XP?
W przypadku posiadania systemu Windows 7 Professional lub Ultimate możesz skorzystać z trybu XP Mode (wirtualny Win XP od MS) i w nim uruchomić ten program. Ale da się też pobrać sterowniki AHCI (text mode F6) dla tego kontrolera, zintegrować programem nLite a potem z obrazu ISO stworzyć (np. rufus’em) pendrive instalacyjny - robiłem tak nie raz dla Win XP Home oraz Professsional (SP3 PL) i działało.

7 mam na nim ale xp mam tez boxową.

Zawsze są jakieś szanse, jednak trudność rośnie. Generalnie czyste instalki jako tako chodzą z pendrive, ale takie z modyfikowanymi sterownikami to gorzej, ponieważ autor aplikacji budującej pendrive nie ma tej konfiguracji jak przetestować. Fabrycznie xp nie jest przystosowany do instalacji z pendrive. A no i ważne jest, aby ta instalka była z SP3, jak nie jest, to zintegruj, brak sp3 też może utrudniać.