Potrzebuje stery do płyty głównej

Witam

skąd mogę pobrać sterowniki dla mojej shuttle AV40, bo w necie znalzłem tylko dla wersji AV40/R :frowning: Kiedy instaluję z płyty, to po zainstalowaniu na Windows XP pojawia się komunikat, że nie ma bus drivera. Właściwie to nie wiem, co tam wybrać, bo są dwa działy ze sterownikami do AV40 i AV40R.

Słabo chyba szukałeś :stuck_out_tongue:

http://www.driversfix.com/Shuttle_AV40_ … v3803.html

Nie za bardzo wiem, na który odnośnik tam kliknąć czy na ten na górze czy na ten na dole ??

Ponawiam pytanie o stery: skad ściągnąć ?? Z tej strony, co mi podał kolega, jakieś kombinacje podejrzane są…

Zainstaluj kb888111:

kb888111

kb888111-link2

Potem sterowniki audio ze strony shuttle.

Cosik_ktosik mam już zainstalowany ster audio do mojej płyty to nie musze go już odinstalowywać ??

Jak chodzi dźwięk to nie. A jakich sterowników jeszcze brakuje?

Ok zainstalowalem to. Coś jeszcze??

Zainstalowałem tylko to, co mi powiedziałeś i zaden sterownik więcej

Zainstaluj to co jest dostępne na stronie producenta: http://eu.shuttle.com/en/Desktopdefault.aspx/tabid-42/

Wybierz support->Drivers, BIOS, tools & manuals->w polu Select a Product->wybierz Motherboards->shuttle AV40/R->w nowym oknie zakładka drivers.

Jest tam spakowany plik. Wypakuj go i zainstaluj kolejno zawartość tych archiwów:

4in1432a.zip

Ftwindrvv200b18.zip

ViaAudio130a.zip

Przy zainstalowaniu 4in1432a.zip wyświetla się komunikat: Odnalezienie pliku źródłowego .INf było niemożliwe Sprawdź opcję i/w w wierszu polecenia.

Pliku Ftwindrvv w folderze winXP nie wiem, jak zainstalować

Przypominam, że mam płytę av40 a nie av40/R

W sumie 4in1432a.zip to zwykłe sterowniki VIA 4in1, więc możesz sobie zainstalować: VIA Hyperion Pro 5.13A

Tylko sprawdź w menedżerze urządzeń, czy brakuje jakiś sterowników. Może te sterowniki nie są już do niczego potrzebne.

Przy kontrolerach IDE ATA/ATAPI nie mam zadnych wykrzykników. Jedynie przy kontrolerze multimediów i multimediów wideo mam znaki zapytania, ale jak zainstaluje ster do karty graficznej to będzie dobrze. Czyli nie muszę już niczego instalować ??

Drugi to karta graficzna, pierwszy wygląda na sterownik dźwięku. Zainstaluj kartę graficzną. Jeżeli znaki zapytania nie znikną, to sprawdź, czy dźwięk chodzi. Jak nie chodzi, to uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz:

  • Multimedia

Dźwięk mam już w komputerze :? Zainstaluje w kazdym razie sterownik do karty i zaraz się odezwe.

Nic nie zniknęło, nadal są znaki zapytania :frowning: Ale dxwięk jest, więc co jest nie tak ?? O co chodzi z tymi “innymi” urządzeniami ??

Już wiem chyba !!

Tak, karta telewizyjna też będzie rozpoznana jako kontroler multimediów. Zainstaluj wszystkie sterowniki, jakie posiadasz i potem sprawdź.

Wszystko jest ok dzięki za pomoc :slight_smile: