Potrzebuję wiatraka 80x25 2 pin, ma nie wydawać dźwięku

Do zasilacza
Na ale tylko jakies gembridy
Może ktoś ma?

link A piny sobie wepnij 2. A jak ci za głośno będzie, to daj rezystor, albo regulator.

No kupiłem, ale jak będzie mi hałasował…:slight_smile: ma 2 wtyczki wen1

Oczywiście, że będzie hałasował. Ale mniej niż jakieś wynalazki. Dodaj do niego w razie czego jakiś rezystor, na aukcjach pod hasłem regulator napięcia wentylatora. Ja czasami przestawiam we wtyczce molex piny, z żółtego 12V na czerwony 5V i wtedy jest cisza. Tylko oczywiście mniejszy “wichur”.
No i oczywiście nie można niczego więcej dopinać do takiej wtyczki, jak jest ze złodziejką.

Wiatrak jest super, załozyłem na procesor. Ten z procka dałem na tył, i dalej nie mam wiatraka.
Nie będę grzebał z rezystorami, potrzebuję cichy 2 PIN.Do zasilacza typu TFX, tylko jego słyszę, inne ledwo się kręcą 500-600 obrotów. Tak zatrzymywałem palcami i wiem co mi przeszkadza. Kumpel nic nie słyszy, ale ja tak.
A tak po za tym tam wszystkie kable są czarne, Ale Arctic daje radę na procku. Temp spadła do 24 stopni w idle.

Takie coś link zwykle załatwia sprawę. Z wiatrakami tak jest, że powyżej pewnej ilości obrotów będzie słychać, jedne, mniej inne więcej, ale niestety sam przepływ powietrza powoduje szum.
Kiedyś było sporo regulowanych za grosze, dzisiaj już są droższe, bo większość płyt ma regulacje z poziomu UEFI.

tak myslę czy nie podpiąć wiatraka od zasilacza do płyty, wtedy normalny 4-PIN, Albo ten rozgałęźnik co jest na tym Arcticu. Będzie chodził razem z procesorem.