Potrzebuję wskazówki w Photoshop

…witam

mam takie pytanie, niemogę sobie poradzić z takim zadaniem, mianowicie

otwierając plik jpg np. “karawana” chciałbym z tego obrazu usunąć karawanę tak aby pozostało mi same tło pustyni, czy jest możliwe?

… wiem że obraz zapisany w formacie psd będzie składał się z warst, i wtedy mogę manipulować obrazem, ale jeżeli jest plik jpg…

Użyj narzędzia “Clone Stamp Tool” - skrót “S”…

używając klawisza ALT wybierasz punkt bazowy, potem klonujesz co trza w miejsce karawany …i już!

Jeżeli jest format pliku .PSD to możliwe, że miałbyś rawanę pustynię na osobnych warstwach, ale jeśli .JPG, to tak jak pisał adpawl - próbuj narzędziem Clone Stamp Tool, co prawda ślady mogą pozostać po obróbce, ale inaczej nie zrobisz :). Jeśli chcesz, mogę spróbować jeśli jesteś początkującym, mail: kamiennikl@interia.pl

… dziękuję wam za dobre rady, już je wykożystałem, tak jak pisał Łukasz

na pliku jpg, są jednak ślady, ale muszę sam sobie z tym poradzić.

Mam jeszcze jedno pytanie czy tą samą metodą mogę zrobić coś takiego:

  • " chcę przenieść sylwetkę kobiety na inny wcześniej przygotowany obraz

jednak kobieta ręką podpiera się biodra w wyniku czego używając nażędzia lasso wycinam sylwetkę kobiety i przenoszę ją na swój obrazek z wcześniej przygotowanym tłem, jednak kobieta przenosi się razem z fragmentem oryginalnego tła (z którego pochodzi) które właśnie znajduje się w obszarze ręki trzymającej na biodrze, czyli z tym fragmentem który znajduje się w środku - ręka a biodro." … Jak przenieść całą sylwetkę na moje wcześniej przygotowane tło aby w środku (ręka trzynajaca się za biodro) też było ono widoczne?.. czy możecie w tej kwestji również udzielić mi wskazówki?

Musisz “wyciąc” ten element z zaznaczonego fragmentu (sylwetki w tym przypadku)…

Robisz tak:

Zaznaczyłeś całą sylwetke… używając “Lasso Tool” więc…

Klikasz 4-tą ikonkę z paska “Subtract From Selection” i rysujesz fragment do wycięcia…

Skutkiem czego ten fragment pozostanie poza obszarem zaznaczenia…

BTW

Co do śladów klonowania z poprzedniego przypadku…

Możesz pobawić się filtrami… np. zmiękczającymi “blur”.

… dziękuję za wskazówkę, co do filtra blur to właśnie" pozmiękczałem" niedociągnięcia, jest o.k

jeszcze raz dzięki.

temat mozemy uznać za zamknięty.