Potrzebuję zamiennik Skype na Android

Witam

Od połowy lutego jestem posiadaczem HTC Wildfire. Któregoś pięknego dnia, pobrałem aplikację Skype z Android Market, zainstalowałem i zupełnie nie dało się rozmawiać z kimkolwiek. Słychać było jakby ktoś był pod wodą, ciągłe trzeszczenia itp. Wersja Skype najnowsza na Androida, sam telefon został zaktualizowany do 2.2.1, Czyli wszystko najnowsze, a i tak nie działa.

Nie mam pojęcia gdzie leży przyczyna, niektórzy piszą, że jest to wina Skype, który wydał wadliwą aplikację, inni twierdzą, że to wina słabego telefonu jakim jest HTC WF.

Czy ktoś zna jakiś zamiennik na Androida, który obsługiwałby Skype’a? Jeśli tak to proszę podrzucić nazwę. (Kiedyś korzystałem na Nokii z fringa, ale niestety został on zablokowany)

Pozdrawiam

Na androida chyba też jest fring, a tak z zamienników skypa to znam tylko nimbuzz. Możliwe że jeszcze palringo obsługuje skype ale nie jestem pewny.

Fring nie obsługuję skype, nimbuzz już również oraz parlingo.

Szukając zamiennika skype jeszcze trafiłem na Bingo IM, nie testowałem, ale podobno obsługuje skype. Możliwe że znajdziesz starszą wersje nimbuzza bo kiedyś obsługiwał skype.

Będzie ciężko gdyż skype w swoim oficjalnym komunikacie stwierdził, że nimbuzz działa niekorzystnie na rzecz marki skype. W związku z rozwojem własnej aplikacji skype blokuje możliwość korzystania w nich z ich marki. Szkoda tylko, że sami wypuszczają mocno niedopracowanego klienta skype pod androida…