Potrzebuję zmodowanego biosa do Asus P8H61-M LX R2.0 żeby można było podkręcać procesory przez mnożnik lub FSB

Witam, tak jak w tytule szukam biosu odblokowanego, szukałem na stronie bios-mods ale nie znalazłem chyba że mogę wgrać bios do ASUS P8H61-m LX3 PLUS R2.0? Z góry dziękuje za odpowiedzi C:

Nie baw się w modowanie BIOS’u.

To intele 2000? Panie, to się wyminenia… nie kręci…

panie, ja nie będę wymieniał a to intele gen 2 i 3

wiem że mogę coś zepsuć ale dlaczego FSB jest niedostępne do ręcznego ustawiania a w każdej starszej płycie pod 775 jest dostępne i w tych co mam pod am3 a w tej nie ma… a bios już zmodowany pod płytę na 775 wgrałem ale nie kupiłem xeona a tą płytę co mam teraz i daje rade jeszcze z pentiumem g2030 a myślałem nad podkręcniem go do chociaż 3,2ghz a potem kupienie i5 2400 lub coś z 3generacji.

… kup am4/ i3-10000 zamiast pakować śmiecia w złotko. Wybacz, ale zabawa kupno “mocnych 4 rdzeni Intel 3 generacji”, dodatkowo zakup chłodzenia, dodatkowo zabawa z kręceniem, to mija się z celem. Podkręcony, czy nie, to złom w porównaniu ze współczesnymi procesorami w Lowendzie typu 8 wątkowe i3 czy Ryzeny 3100… Pomijam już, ze sama płyta to jakaś bieda patrząc po zdjęciu i nie ręczę, czy w wieku 10 lat wytrzyma Twoje eksperymenty… :wink:

ech, ja wole kupić starą i5 i już nawet jej nie podkręcać, kupiłbym am4 ale nie ma za co… a to skoro działa to po co zmieniać.

… tak to prędzej. :wink:
Jeżeli natomaist chcesz zrobić z tego zestaw gejmingowy, to nie kręcenie, a I7 jest potrzebna. :wink:

może bardziej w xeona z aliexpres iść niż w i7 bo to ma chore ceny

Jeżeli do Twojej płyty sa takie procki/biosy, to możesz brać i X, co (naj)tańsze. Byleby było 4/8 i tyle.