Potwornie denerwujący problem z myszką podczas grania!

(NezY Aka Derp) #1

Witam.Mam bardzo denerwujący problem z myszką.Podczas zwykłego korzystania z komputera myszka działa idealnie ale podczas grania nie.Gdy gram w coś myszka działa jak by się przycinała tzn.co chwila nie działa na sekundę i po chwili działa a na środku podkładki myszka w grze wcale nie działa ! To jest wirus,problem z myszką czy co ???

(Bogdan_G) #2

We właściwościach, zaawansowanych ustawieniach grafiki, jest opcja ustawienia suwaka przyśpieszenia sprzętowego w prawo, na pełne. W necie pełno porad, jak to zrobić, w jakim systemie. Niewykluczone, że jakaś aplikacja związana z myszą, to robi.

(NezY Aka Derp) #3

Nie za bardzo rozumiem czy chodzi o tą opcje ?post-268655-0-51734100-1422787144_thumb.

(Bogdan_G) #4

Nie o to chodzi. W XP jest tak: http://prntscr.com/5zoljy

(NezY Aka Derp) #5

A teraz co kliknąć ? post-268655-0-18940600-1422787985_thumb.

(Bogdan_G) #6

Dwukrotnie naciśnij Ekran. Zostanie wyświetlone okno dialogowe Właściwości - Ekran. Naciśnij kartę Ustawienia. Naciśnij przycisk Zaawansowane. Naciśnij kartę Rozwiązywanie problemów. Przeciągnij suwak Przyspieszanie sprzętowe do wartości pełne. Naciśnij przycisk OK.

(NezY Aka Derp) #7

Dwukrotne kliknięcie jest takie same jak pojedyncze.Wyskoczyło tylko zwiększenie czytelności ekranu oraz takie zakładki : Strona główna Panelu sterowania,Dopasuj rozdzielczość,Kalibruj Kolor,Zmień Ustawienia Ekranu,Dopasuj tekst ClearType,Ustaw niestandardowy rozmiar tekstu (DPI)

(Łukash) #8

Od Windows Vista nie ma suwaka do ustawiania akceleracji, pośrednio za tę opcje robi ustawienie “Zwiększ precyzję wskaźnika”.

Spróbuj tak : Wejdź w menedżer urządzeń > Kontrolery Uniwersalnej magistrali szeregowej > i dla USB HUB i Koncentratora USB w Właściwościach > Zarządzanie energią - odhacz Zezwalanie na wyłączanie w celu oszczędzania energii > Zastosuj

Upewnij się że we właściwościach zarządzania energią mysz ma odhaczoną (nieaktywną) opcję Zezwalania na wyłączanie.

(NezY Aka Derp) #9

które to ?? post-268655-0-73905500-1422799031_thumb.

(Łukash) #10

Dobra inaczej wejdź w Opcje zasilania > Zmień ustawienia aktywnego planu > Zmień ustawienia zaawansowane > Ustawienia USB > Ustawienie wstrzymania selektywnego > Wyłącz > Zastosuj.

(NezY Aka Derp) #11

Nie mogę znaleźć  właściwości zarządzania energią

(Łukash) #12

W menu start wpisz Opcje zasilania > odpal > Zmień ustawienia aktywnego planu > Zmień ustawienia zaawansowane > Ustawienia USB > Ustawienie wstrzymania selektywnego > Wyłącz > Zastosuj.

Przechwytywanie_PNG_300x300_q85.jpg

(NezY Aka Derp) #13

Wyłączyłem ale nic to nie zmienia w grze myszka  na środku podkładki nie działa a z boku słabo

(Łukash) #14

Czy to myszka na USB ? Podpinałeś myszkę pod inne gniazdo USB ?

(NezY Aka Derp) #15

Jest to Myszka bezprzewodowa raz z tatą chcieliśmy sprawdzić czy inny stary komputer działa więc wzięliśmy myszkę,klawiaturę i ekran z aktualnego nie jestem pewny,że podpiąłem pod to gniazdo USB co wcześniej było

(Łukash) #16

Ano właśnie :wink: Daj znać późnień czy wsio ok.

(NezY Aka Derp) #17

Już mnie ta myszka denerwuje ! Znowu to samo ale trochę lepiej : ogólem myszka działa a na środku podkładki trochę gorzej