POV-Ray jak osadzić własny obrazek

Witam,

czy ktoś mi pomoże/ podpowie jak osadzić własny rysunek w grafice wykonywanej w programie POV-Ray?

i jak wykonać animację w tym programie?

pov-ray tutorial

ale mi poradziłeś ten każdy tutorial już przeglądałem no ale albo ślepy jestem albo nie wiem bo nie znalazłem tego jak osadzić obrazek, gdybym znalazł bym nie pisał na forum

Te tutoriale pokazują do czego służy ten program, jak go używać i co przy jego pomocy można zrobić. Wydawało mi się, że to powinno wystarczyć aby zrozumieć działanie tego programu.

Jeśli chodzi o Twoje pytanie to kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi z tym ‘własnym obrazkiem’ i co w ogóle rozumiesz przez ‘własny obrazek’.

Ten własny obrazek to bitmapa, grafika wektorowa, a może tekstura?

No i co byś chciał z tym obrazkiem zrobić.

w programie POV-Ray wykonać ciekawą scenę lub animację (z wmontowaną własną fotografią).

więc na mój rozum to trzeba dodać tam swoje zdjęcie jakoś. I właśnie o to pytam jak?

Nie do takich rzeczy ten program służy. Nie zauważyłeś?

Do tworzenia takich grafik bardziej przydatna jest znajomość matematyki niż umiejętność malowania.

A nie możesz skorzystać z normalnego klikanego programu jak np. sketchup + vray/indigo lub blender?

Niby było powiedziane że w POV-Rayu ma być to wykonane ale widocznie nic z tego, dowiem się czy można to wykonać w czym innym.

Nie wiem czemu ma służyć taka praca? Kompletnie nie kumam przydatności PoV Ray do czegokolwiek, poza chyba nauką programowania czy tam pisania skryptów. Nie widziałem ani jednej porządnej rzeczy wyrenderowanej w tym programie.