Powazna Awaria Komputera!

Witam all was, na poczatku chcialbym was bardzo prosic o szybka odpowiedz… A wiec jest tak: Wtorek wieczor, sidze gram w F.E.A.R po 2h znudzilo mi sie a wiec wylaczylem gierke i calego kompa, wszystko bylo ok… Sroda rano, wciskam guzik Power a tu komp zamiast pipnac 1 krotki raz pipa mi: piip (4 sec pozniej) piip (4 sec poznie) piip (czetry sek pozniej) hmmm… Na monitorze pusto, wiatraczki sie kreca… restartuje a tu CIAGLE to samo… Odkrecilem obudowe i podociskalem wszystkie kable… (wiem ze zalosne ale nic innego nie umialem zrobic), podociskalem… wlaczam kompa a tu DZIALA…zapiszczal normalnie 1 raz pozniej jak doszedl do miejsca gdzie sie uzytkownikow wybiera pang, Blue Screen i oczywiscie wylacza sie. sprobowalem jeszcze raz go wloczyc po paru grzebaniach i dmuchaniach w obudowe i 1 RAZ ZADZIALAL OK, wszystko bylo normalnie…nawet gre moglem se wlaczyc a wiec pomyslalem ze ohh juz naprawilem…wyloczylem kompa. w srode wieczorem wlaczam kompa a tu znowu te piipy… i nie chce sie wlaczyc… Szukalem wzkazuwek na ten temat na innych forach a tam napisali m.i. ze mam sprobowac zresetowac BIOSa… LOL jak moze sie domysliliscie jestem calkiem zielony w komputerach a nic innego nie napisali i nawet screenow nie dali…

Tu moja prosba do was… Jesli tak samo myslicie jak na innych forach ze reset biosa pomoze… Blagam wytlumaczcie i najchetniej jakies screecý dajcie JAK tego biosa zresetowac… (pamietajcie ze ja nie mam dostepu do robienie w systemie bo mi nawet sie nic nie wyswietla na monitorze… A moze macie jakies inne rozwiazania… prosze o pomoc i z gory przepraszam za ortografie :oops:

Spróbuj wyciągnąć i włożyć jeszcze raz podzespoły (i delikatnie odkurz wszystko) Ale jeśli nie masz pasty to nie ruszaj procesora … Ja stawiałbym na uszkodzoną pamięć … Możesz ją przetestować programem memtest … http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=340&t=47

ja bym stawial na ram

jesli masz dwie kosci to wyjmij jedna i zobacz - jak bedzie to samo sprawdz druga…

moze to pozwoli zidentyfikowac problem

boldor

Proszę używać polskich znaków i popraw błędy, opcja zmień i popraw.JNJN

Zacznij od porządnej konserwacji kompa - czyli odkurzanie wszystkiego, czyszczenie grzbietów stykowych modułów pamięci i kart - później dobrze wszystko załóż i przykręć i sprawdź wszystko i zobacz.

Ram albo grafika wyciąg te podzespoły i zrób tak jak kolegoa napisał wcześniej wyczyść styki i sloty + zrób reset biosa zworką jak nie pomoże to pisz!!

Moze sie wydac troche denerwujace ale nie wiem nawet ktore to sa styki pamieci itp, odkuzylem wszystko sprobowalem powciagac 1 ram-nie dziala wlazylem spowrotem i wyciagnolem drogi- nie dziala… Mosze miec dostep do komputera a wiec dalem kompa do naprawy…z tego co im opowiedzialem powiedzieli ze to moze byc plyta glowna akbi grafika… Jeszcze nie wiadomo. Dziekuje chlopaki za szybkie odpowiedzi i napisze jak oni mi cos powiedza.

PS: nie moge pisac polskich liter bo pisze na szwedzkim laptopie…

Złączono Posta : 05.09.2007 (Sro) 21:52

dostalem komputer z naprawy, okazalo sie ze 1 kosc ramu byla zepsuta, musialem wiec kupic nowa i wszystko gra, jeszcze raz dzieki all :slight_smile: