Poważna modernizacja jednostki centralnej!

Witam

Zamierzam zmodernizować swój obecny sprzęt na lepszy. Komputer liczy już ok.4,5 roku. Płyta główna to Soltek SL-75KAV-X; BIOS Q10. A więc chce dokupić:

1.Drugi dysk twardy na pojemniejszy 160 lub 200GB posiadam dysk IBM 40GB ATA100 —tylko teraz pozostaje pytanie czy płyta główna obsłuży mi taki pojemny dysk oraz gdzie mam go przykręcić, bo nie mam wolnego miejsca w obudowie na drugiego twardziela pozostaje kieszeń lub ……(Czekam na propozycje)

2.Wymienić zasłużony już napęd CD-RW TEAC W-512EB na dobrą nagrywarkę DVD

3.Dokupić dodatkową pamięć SD-RAM 256 MB by mieć 512 MB pamięci RAM

Oczekuje porad i propozycji, jaki sprzęt wybrać na ten cel mam ok. 500zł

Z góry dziękuje za pomoc

Nie opłaca się tego modernizować.Dozbieraj i kup nowy lub podaj nam ile masz kasy

Jak w\w mam do przeznaczenia na ten cel ok. 500zł a na kupno nowego komputera na razie mnie nie stać a musze posiadać pojemny nowy dysk (stary ma za małą pojemność) oraz nagrywarkę DVD no i większą ilość pamięci RAM ?

Co radzicie? Proszę o radę i linki do sprzętu

Dyski

80GB Western Digital 165 złotych

160GB Seagate 225 złotych

RAM-y

512MB GoodRAM 179 złotych

DVD+/-RW

LG GSa H10NSBU 135 złotych


Z dyskiem 160GB -539 złotych

Z dyskiem 80GB -479 złotych

Oczywiście pierwsza opcja leeepsza

Atomus Dzięki ale jednak wybiorę tą drugą konfiguracje z dyskiem 160 GB Tylko teraz czy płyta główna mi obsłuży ten dysk twardy i gdzie go włożyć, bo z tego, co wiem w obudowie nie mam już miejsca na drugi dysk twardy? Więc nie wiem, co mam robić czy kupić kieszeń (jak tak to, jaką?) Czy położyć go luzem lub?………

Jak drugą to z dyskiem 80GB :stuck_out_tongue:

Rokręć obudowei zobacz jakmasz… :smiley:

Przepraszam za pomyłkę i dalej proszę o pomoc oczywiście wybieram tą konfigurację z dyskiem 160GB

Złączono Posta : 18.07.2006 (Wto) 13:50

Po rozkręceniu obudowy upewniłem się, że nie mam gdzie włożyć drugiego dysku twardego. Chyba, że wyjmę stacje dyskietek, lecz to nie wchodzi w rachubę, bo często używam dyskietek. Więc pozostaje chyba tylko kupno kieszeni. A czy w takiej kieszeni jest odpowiednie chłodzenie? I jaką kieszeń najlepiej wybrać?

żeby wstawić nowy procesor potrzebna jest nowa płyta główna. Pamięć to samo. Grafika to samo. Nie opłaca się dokładać części do straej budy. Możesz kupić komputer używany za 1000 zł. Szybki i prawie nowy.

a kto tu pisałowstawianiu nowego proca?? :?

To ja też wiem i zdaje sobie z tego sprawę, ale chodzi mi tylko o pamięć, dysk twardy,i nagrywarkę dvd. To chyba można wymienić bez wymiany płyty głównej. Sprawa jest taka jak w\w że nie wiem czy płyta główna mi obsłuży dysk 160GB i gdzie mam go włożyć w obudowie jeżeli nie mam wolnej kieszeni na drugi dysk twardy? oczekuje i proszę o pomoc

To jakiw końcu bierzesz dysk?? :roll:

Kup używany, za 500zł znajdziesz coś dobrego:

Athlon 2500 Mobile(b. dobrze sie podkręca i żre 45W)

512MB DDR 400

Radeon 9600

nForce 3 150(SATA)

120GB SATA 7200obr/sek

Na chwilę obecną chce tylko uzyskać odpowiedź czy moja płyta główna Soltek SL-75KAV-X obsłuży dysk twardy Seagate ST3160812A 160GB?? Oraz jaka jest najlepsza kieszeń?

Płyta powinna obsłużyć,ale trzeba wgrać najnowszy bios do płyty.Ale widzę że masz wgrany Q10,a nowszego nie widziałem.

http://twojepc.pl/news2320.html

Kieszeń bierz firmową - wybieraj sam.