Poważne problemy staruszka - blue screen, obciążony procesor

Witam Wszystkich.

 

SPRZĘT:

W załączniku dane z CPU-Z oraz GPU-Z.

Zasilacz - ModeCom MC-400ATX 2.0 400W

System - Win7 SP1 32-bit

 

PROBLEM:

Zdaję sobie sprawę, że sprzęt jest już wiekowy (8 lat), ale to mój podstawowy komputer, który wykorzystuję przede wszystkim do internetu i office-a, a od czasu do czasu pogram w jakąś starszą grę, więc nic wymagającego. Dodatkowo interesuje mnie co jest przyczyną awarii, więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Objawy:

  • blue screen, problem 116, plik nvlddmkm.sys przy każdym uruchamianiu komputera

  • wysokie użycie procesora przy podstawowych czynnościach, jak włączenie 3 stron w przeglądarce, cięcie głosu i obrazu w filmach/muzyce - wcześniej tak nie miałem

 

MOJE DZIAŁANIE:

Blue screen (00000116) oznacza problem z kartą grafiki? Z tego co znalazłem w sieci należało zainstalować odpowiednie (nowsze/starsze) sterowniki. Najpierw zmiany sterowników dokonałem na poprzednim systemie. Włączałem komputer, instalowałem starsze, później nowsze, następnie bez sterowników i zawsze pojawiał się blue screen. Zrobiłem format i bez zmian. Od pewnego czasu komputer męczy się (100% użycie procesora, wolne działanie, przerywanie dźwięku/obrazu) przy podstawowych czynnościach, jak przeglądanie stron www.

Sprawdziłem dysk (HDTune), obciążyłem komputer programem OCCT (45 minut) i sprawdzałem temperatury.

Nigdzie nie zaobserwowałem gwałtownego podnoszenia ani przekraczania temperatury zarówno przez procesor czy kartę graficzną. Niepokoi mnie “żółta” informacja dotycząca dysku (na zdjęciu w załączniku).

Przeprowadziłem test memtestem86, który nie wykrył żadnego błędu, z czego wnioskuję, że RAM jest w porządku.

 

W pewnym momencie system ładował się prawidłowo (z 3-4 razy), jednak nie działała mi karta sieciowa. Wyciągnąłem, sprawdziłem i włożyłem w to samo miejsce i karta sieciowa zaczęła działać, jednak znowu zaczął pojawiać się blue screen związany z kartą graficzną (chyba?).

 

Na wolne działanie procesora pozostaje mi tylko dokupienie RAM-u, jednak co z błędem dysku i kartą graficzną?

 

Mam jeszcze raport w postaci zdjęć z programu OCCT, ale nie mogę umieścić ze względu na przekroczony maksymalny rozmiar załączników. Czy mogę wkleić w kilku postach pod sobą czy podchodzi to pod spam?

 

W załącznikach wszystkie informacje.

 

Pozdrawiam.

dysk1.png

dysk2.png

dysk3.png

dysk4.png

grafika1.gif

grafika2.gif

raport cpuid cpu-z.html

Sprzęt był kręcony? Tak na 90% to padła grafika.

Nie był kręcony.

 

Raport z OCCT:

 

https://megawrzuta.pl/download/b330ffcc6c50c469d2a3c9be65aede94.html

Może tu coś znajdziesz:

 

https://www.google.pl/search?q=nvlddmkm.sys&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=6wVDWNufN8-v8wfm9YHYAg

 

Trzeba sprawdzić komputer na innej karcie grafiki, bo może umarła.

Sprawdź jak zachowuje się komputer na sterowniku systemowym, czyli z poziomu Programy odinstaluj sterownik grafiki, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i test

 

 

Ale głównym powodem może być dysk - pozycja 05.

 

Czyli należy wziąć sprawny dysk + świeży system + stery do płyty głównej + uaktualnienia + stery do karty grafiki i test.