Poważne problemy z nagrywaniem dźwięku,Realtek audio

Mam XP i zintegrowaną kartę Realtek audio.Chciałbym nagrywać dźwięk z mikrofonu wraz z dźwiękiem z komputera na ścieżkę w tle mono lub stereo(np lewy kanał mikrofon prawy inne dźwięki) i nie da się tego zrobić w żaden sposób.Pojawiają się następujące problemy

1)jeśli nagrywam z mixstereo ,to zmiana głośności w panelu odtwarzania zmienia głośność nagrywania.A tak nie powinno być,bo interesują mnie poziomy głośności z waveout oraz mikrofonu,a mix stereo ma być tylko dla odsłuchu

2)nie mogę zaznaczyć kilku źródeł nagrywania w panelu nagrywania.Czyli mam do wyboru albo mikrofon albo stereomix.Brak źródła wave out.W tej sytuacji jestem zmuszony do słuchania swojego głosu w słuchawkach ,nawet jak nie chcę ,bo inaczej by się nie nagrał i nagrywania ze stereomix

3)załączenie skype przełącza źródło nagrywania na mikrofon .I jeśli teraz w jakimkolwiek programie nagrywającym wybiorę np nagrywanie stereomix,to skype również się przełącza.

A więc ewidentny brak wsparcia direct sound dla nagrywania i nie wiem jak go uaktywnić ,bo żaden program nie oferuje nagrywania przez direct sound a jedynie podaje nazwę karty i źródło

I na koniec pytanie,czy da się to jakoś zmienić,czy są jakieś programy najlepiej darmowe do rozdzielenia tych funkcji,czy może lepiej kupić jakiś zewnętrzny mixer audio.

Tylko tu pojawia się kolejny problem,bo jeśli chciałbym nagrywać z zewnętrznego mixera,to w laptopie brak gniazda line-in stereo a zewnętrzne karty w przyzwoitych cenach również nie mają takiego,a jedynie gniazdo mikrofonu

Sprawdź w ustawieniach Skype czy masz tak zaznaczone:

kliknij aby powiększyć:

rs307_skype.jpg

Prawidłowe ustawienia :

ustawieniarealtek.th.jpg regulacjanagrywania.th.jpg

Klik – Continue to the media.

Odtwarzaj prawie na maksimum.

Nagrywaj / Regulacja nagrywania / prawie na minimum - inaczej mikrofon nie będzie działać.

/ dziesiętne milimetra mają duże znaczenie /.

W niektórych przypadkach trzeba odznaczyć Miks stereo.

Problem z przednim panelem komputera / mikrofon oraz słuchawki / to zaznacz

v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego :

analogowe.th.jpg wycz.th.jpg

OK – OK.

Niestety u mnie brak takich ustawien w panelu Realtek HD audio.

Mam tylko takie ustawienia

http://wstaw.org/m/2013/05/17/allx.jpg

Dodam,że długo szukałem sterowników do mojego laptopa i trochę się namęczyłem z instalacją,bo nigdy nie szukałem poradników i tylko te pasowały z tym panelem.

Dostawca sterownika Realtek Semiconductor Corp.

wersja. 5.10.0.5109, data 2005-01-05,i się zgadza bo z tego roku pochodzi laptop Asus M5A

Czy da się zainstalować inny panel do tej karty z tym directX 9.0c który mam obecnie?

Czy zakup zewnętrznej karty np takiej za 50zł z kablem USB rozwiązałoby jakoś problem braku ustawień?