Poważny błąd podczas przywracania systemu Windows7

Witam, posiadam laptopa Lenovo G550, system Windows 7 Home Premium.

Od wczoraj mam duży problem. Po włączeniu laptopa system nie uruchamia się prawidłowo, wyskakuje „Menedżer rozruchu systemu Windows” i następujący komunikat:

„Uruchomienie systemu Win nie powiodło się. Przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania[…]

Stan: 0xc000000f

Informacje: Nie można uruchomic pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne.

Chciałem przywrócić system do stanu fabrycznego, przy wyłączonym laptopie wcisnąłem klawisz z symbolem strzałki (OneKey Rescue System). Następnie uruchomiłem program OneKey Recovery. Wybrałem opcje „przywróć z początkowej kopii zapasowej” – partycja systemowa zostanie przywrócona do pierwotnego stanu. Niestety zamiast procesu przywracania pokazuje się komunikat „Program nie może przywrócić partycji systemowej, ponieważ jej struktura jest nieprawidłowa. Możesz musiec odtworzyć partycje aby kontynuować”.

No i tu się zaczyna mój problem, bo kompletnie nie wiem co robić, może jakis program rozwiaze sprawe? proszę o pomoc, z góry dziękuję.

delapena , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A spróbuj odpalić przy starcie kompa właściwości systemu klawiszem F8, powinno być coś takiego jak uruchom w trybie awaryjnym sporządzając raport czy coś, podaj treść raportu, ułatwisz sprawe :slight_smile:

próbowałem wciskać wszystkie klawisze F(od 1 do 12) oraz delete podczas uruchamiania kompa, niestety nigdzie nie ma opcji uruchom w trybie awaryjnym, ani tez przywróc ostatnia dobra konfiguracje

W takim razie masz dwie opcje - oddać laptopa na serwis, jeżeli jest na gwarancji, albo zainstalować system z czystej płyty Windowsa, w takiej samej wersji na jaką masz licencję (płytę możesz pożyczyć od kogoś znajomego). W tym drugim wypadku, podczas instalacji wpisujesz klucz z naklejki z laptopa, aktywujesz go (aktywacja elektroniczna prawdopodobnie nie przejdzie i będziesz musiał zrobić to telefonicznie) i masz czysty, legalny system. Przed tym zabiegiem powinieneś wejść na stronę Lenovo i pobrać sterowniki dla Twojego sprzętu.

Plusem tego rozwiązania jest to, że masz czysty system, bez crapewaru który zawsze wciskają producenci laptopów. Trochę więcej zabawy, ale warto.