Poważny błąd - pomocy

podczas pracy na komputerze, wyskoczył mi niebieski ekran na którym było napisane, że wystąpił powazny bład jezeli widzisz ten ekran po raz pierwszy to zrestartuj komputer, jezeli problem ten juz wystepował to wyłacz wszystkie programy antywirusowe, przywracanie systemu, defragmentacji dysku i sprawdz w pliku CHDISk /F czy dysk twardy nie jest uszkodzony.

Jescze było podane STOP : 0x00000023 i w nawiasie ze 4 tego typu numerki.

ponizej było zrzucanie pamięci rzeczywistej i odliczanie.

Pojawilo mi sie to drugi raz, dlatego apeluje.

Co to jest (jak groźne) i czy to F po CHDISK oznacza ze ten dysk moze byc zepsuty. To jest nagrywarka DVD zainstalowana miesiąc temu przez mojego znajomego, moze cos zle podłączył. Prosze o pomoc

chkdsk /f jest poleceniem które sprawdza błędy na dysku podczas

ponownego uruchomienia komputera.

Błąd który spowodował pojawienie się “niebieskiego ekranu” związany

jest prawdopodobnie ze złym działaniem jakiegoś sterownika lub programu.

czyli sprawdzic co i jak. A jak uruchomić ten chdisk /f ? i co trzeba wyłączyć przedtem?

Czy f jest partycją twardego dysku?

nie, F to nagrywarka DVD

dziwne ale Poczytaj

jak dla mnie to ci siadla plyta gl :smiley: sprawdz czy ci sie nie wylaly kondensatory. A jak tak to ten temat juz byl na forum :twisted:

ale to wyglada ze dotyczy dysku twrdego, a mój problem wygląda na nagrywarke DVD, masz rację dziwne. Na razie się wstrzymam z robieniem czegokolwiek, a jak sie problem pojawi jeszcze raz, to rozlacze nagrywrke i podlacze jeszcze raz, moze czasami cos nie styka i robi blue ekran. Na razie innego wyjscia nie widze

odlacz ja na jakies pare dni i zobacz czy tez ci sie tak bedzie dzialo :slight_smile:

W poleceniu “chkdsk” plus współczynnik “/f” jest parametrem.

Odnoszę wrażenie że pomyliłeś to z dyskiem/napędem oznaczonym

jako (F)

Na początek wykonaj poniższą instrukcję

Dysk lokalny C:->>Właściwości->>Narzędzia->>Sprawdzanie błędów->>

Sprawdz

Zaznacz obydwa pola i kliknij->>Sprawdz

Po restarcie kompa nastąpi sprawdzanie błędów na dysku 8)

Podgląd zdarzeń / System będzie odnotowane ,który napęd jest padnięty.

zanim powyzsze przeczytałem , dwa razy mi znowu wywaliło. Z tym ze teraz wyskoczył inny błąd, żeby spróbować wymienić karty wideo i wylaczyc aktualizacje itp BIOSA i sprawdzic aktualizacje BIOSA

STOP 0x0000000008E (w nawiasie jeszcze ze 4)

potem zrobiłem chdisk ale nic nie znalazł, czy to faktycznie moze byc plyta glowna czy karta graficzna ?

Złączono Posta : 21.01.2006 (Sob) 19:01

jeszcze dodam ze Kasperski AV (pełna wersja) nie moze uruchomic ochrony w czasie rzeczywistym, cos mu sie zepsulo

Złączono Posta : 21.01.2006 (Sob) 19:02

A tego podglądu zdarzeń to gdzie szukać??

Złączono Posta : 21.01.2006 (Sob) 20:24

w podglądzie zdareń> system jest tak :

o godzinie 18:26 było tak : kod błędu 1000008E parametr 1 C0000005 parametr2 80581FC3 parametr 3 F56B2904 parametr 4 00000000

o godz 18:27 kod ten sam parametry 1 2 i 4 te same ale parametr 3 F9E8D640

o godz 18:54 parametr 3 F5C63904

źródło :: system error kategoria 102 zdarzenie 1003