Poważny problem, brak obrazu

Witam, mój problem wygląda następująco.

Po odpaleniu komputera wszystko działa tak jak powinno, Windows sie ładuje ale kiedy dochodzi do momentu logowania użytkownika jest czarny ekran. Słychać jak Windows sie włącza(charakterystyczny dźwięk) ale jest czarny ekran. Z monitorem wygląda na to ze jest wszystko w porządku. Można zmieniać w nim ustawienia, profile itp, Witam, mój problem wygląda następująco.

Po odpaleniu komputera wszystko działa tak jak powinno, Windows sie ładuje ale kiedy dochodzi do momentu logowania użytkownika jest czarny ekran. Słychać jak Windows sie włącza(charakterystyczny dźwięk) ale jest czarny ekran. Z monitorem wygląda na to ze jest wszystko w porządku, lampka sie pali zielona, Można zmieniać w nim ustawienia, profile itp, , tak wiec nie wiem w czym moze byc problem. Szukałem dość długo o tym w internecie niestety niczego nie znalazłem, tak więc piszę tutaj.

Za pomoc dziękuje.

Dodam może jeszcze, że w tryb awaryjny również nie mogę wejść.Cały czas miga kursor (pozioma kreska) i nic się nie dzieje.

shadzior , hmm a od kiedt tak się dzieje? Nie możesz zamieścić żadnych logów… Chyba ostatnim ratunkiem będzie format…

Jak mogę zamieścić logi skoro nawet tryb awaryjny się nie uruchamia. Format tez nie wchodzi w grę, no chyba, że go zrobię na wyczucie bo czarny ekran cały czas jest.

Podaj secyfikacje swojego komputera

ale chyba coś przed windowsem Ci się pokazuje na monitorze, skoro miałeś możliwość włączenia t.awaryjnego?

Więc zapewne możesz wejść do Bios, zmienić bootowanie z HDD->CD/DVD i zainstalować windowsa.

Jeśli nic ci sie nie pokazuje to prawdopodobnie jest zwalony monitor, lub karta graficzna.

Przed formatem wyciągnij / musisz odłączyć prąd / bateryjkę z płyty głównej wielkości 1 zł. na czas około 0.5 godz.

i ponownie ją włóż.

Nie pomoże to proponowany format.

Jeszcze mógł paść zasilacz lub procek - albo jedno i drugie, tak miałem… :frowning:

proc: athlon 5200+

karta graf 8600gt gigabyte

płyta główna asus m2n dh

zasilacz yamo 400atx-p4

A cala historia z tym wygladala tak. Zaciela mi sie gra (Lineage 2 konkretnie) wiec zrestartowalem peceta. Gdy sie ponownie uruchomil byla rozdzialka 800x600 i wszystko chodzilo tak jakby nie bylo sterownikow do grafy. Nie dalo sie przyworicc systemu do poprzedniego stanu. Pozmienialem rozdzialke i zresetowalem jeszcze raz i juz sie nie uruchomil - czarny ekran.

W dniu 23.05.2008 , o godzinie 19:43 został dopisany post przez shadzior

Co do monitora to nie trafiles - dziala. A z tym biosem masz racje moge wejsc. Biosa juz resetowalem ale nie wyciagalem baterii tylko zworke. Moglbys mi powiedziec dokladnie jak zmienic to bootowanie bylbym wdzieczny

Komp lepszy od mojego. :slight_smile:

Najpierw proponuję wyjęcie bateryjki i powrót biosu do ustawień fabrycznych płyty, póżniej możesz zainstalować/uaktualnić najnowszy bios z płytki…

Co do biosu to polecam temat :

viewtopic.php?f=19&t=244671

Wejdziesz do systemu/kompa to wtedy mogę polecić jeszcze inne rozwiązania np. natychmiastową deinstalację gry która spowodowała w/w problem, inne sterowniki do karty graficznej.

Jeszcze jedno - zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej??

Odkąd mam ten czarny ekran to nic nie instalowałem. Chętnie sie dowiem jak zainstalować sterowniki do karty graf. :), a co do biosu to już przywracałem do fabrycznych ustawień i niestety nie pomogło.

A w ogole to jest możliwe instalowanie tych sterowników do karty jeśli nie wejdę do windowsa?

Nie - nie jest możliwe instalowanie sterowników jeżeli nie wejdziesz do Windowsa. :frowning:

Masz podczas restartu F8 lub F10 kilka opcji - próbuj inne.

Przeczytaj jak można naprawić z płytki instalacyjnej :

viewtopic.php?t=242968

/ wiem że nie możesz wejść ale może coś zrozumiesz /.

Póżniej pozostaje tylko próba zainstalowania od nowa systemu łącznie z formatem a jeżeli to nie pomoże

to najprawdopodobniej będzie uszkodzenie jakiejś części komputera… :frowning:

Jutro kumpel mi odda moją płytę windy i się chyba zdecyduje na formata. Dzieki wszystkim za pomoc.

Najlepiej i najłatwiej z bootowanej.

Polecam instalację SP3 :

viewtopic.php?f=21&t=245395

Powodzenia. :slight_smile:

Jeszcze jedno - na płycie od mobo znajdę ten sterownik do chipu ?

Powinno pisać …chipset driver.

Jeżeli nie będzie to szukaj na stronie producenta płyty.

Dzięki jutro napiszę jak mi to wyszło :slight_smile:

Próbowałeś uruchomić Windows w trybie VGA?

:roll:

Już jest ok dzięki wszystkim za pomoc.

shadzior , a co pomogło??