Poważny problem po aktualizacji systemu WIN XP SP3

(Waszefotki) #1

Witam!

Po zabawie mojego brata w przeróżnych programach mających na celu poprawę funkcjonalności systemu win XP doszło do tego, że system musiał być od nowa aktualizowany. Wyskoczyło mi powiadomienie, że przez następne 3 dni mam dokonać aktualizacji. Obraz był taki sam jak w win 98 tzn. szary pasek start itp. nie dało się tego zmienić dodatkowo nie było także widoczne połączenie z internetem(lokalne) mimo, że on sam działa:). Od razu więc wykonałem aktualizację po przez telefon, gdyż aktualizacja internetowa nie chciała zadziałać. Wpisałem nowy kod (który otrzymałem od Microsoftu) w rubrykę i byłem pewien, że wszystko będzie już OK, ale po mimo pozytywnej aktualizacji nic się nie zmieniło.

Bardzo więc Was proszę o pomoc, tylko na Was mogę liczyć!

Pozdrowienia!

sikora334 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Waszefotki) #3

Tytuł poprawiony.

Ponadto mogę dodać, że nie działa mi również program antywirusowy Avast oraz dźwięk(chyba sterowniki zostały usunięte). Ciekaw jestem co jeszcze jest nie tak :frowning: .

MAM NADZIEJE, ŻE I TYM RAZEM MI POMOŻECIE!!

(Piotrkijak) #4

Spróbuj przywracania systemu. Znajdziesz je w menmu startu->wszystkie programy_>akcesoria_>narzędzia systemowe. Skoro nie działa Ci avast, to możliwe, że masz jakiegoś syfa, który go wyłączył. Swoją drogą wywal go i zainstaluj coś innego(avirę, kasperskiego, eset smart security), bo avast to jest badziewie, które wpuszcza różne infekcje i nawet rzadko wykrywa infekcje w przeciwieństwie do softu podanego przeze mnie

(Waszefotki) #5

Niestety nie jest możliwe przywrócenie systemu ponieważ miałem je wyłączone ( nawet nie wiem jak) :(.

Avast poprawnie działał do momentu aktualizacji.

Masz może jakieś inne sugestie aby przywrócić dawne funkcjonowanie systemu?? Ja widzę tylko i wyłącznie zainstalowanie od nowa systemu ;(.

(Piotrkijak) #6

To błąd, że wyłączyłeś przywracanie, bo wbrew pozorom przydaje się czasami... Spróbuj nałożyć system(bez utraty danych), wciskając klawisz r po zaakceptowaniu klawisza f8. Wątpię, że to coś da, ale warto spróbować. Jeżeli to nie rozwiąże problemu, to zostaje reinstalacja.

(Waszefotki) #7

Nałożyć system tzn.??

(system) #8

Nadinstalować z płyty instalacyjnej.

-- Dodane 21.01.2011 (Pt) 23:49 --

...czyli naprawić w trybie "R".

(Piotrkijak) #9

sikora334 , tylko pamiętaj, żeby wcisnąc r po wciśnieciu f8(akceptacja licencji), bo jest jeszcze jedno r na początku setupa, który uruchamia konsolę odzyskiwania systemu.

(Waszefotki) #10

Dziękuję za cenne rady i sugestie oraz poświęcenie swojego czasu dla mnie! Zdecydowałem się jednak na wykonanie reinstalacji systemu. I tu nasuwa się pytanie czy jest taka możliwość, że na jednym z moich dysków (mam 3 ) zostaną zachowane dane?**. Jestem kompletnie zielony w tych sprawach.

**Szanowny MODERATORZE jeśli trzeba założę nowy wątek

(system) #11

Rozumiem, że masz 3 partycje na jednym dysku fizycznym. Dwie partycje zostaną nietknięte.

-- Dodane 22.01.2011 (So) 0:33 --

Chyba, że przypadkowo sam je usuniesz.

(Waszefotki) #12

Aha czyli formatowi ulegnie tylko 1 partycja ?

(system) #13

Od Ciebie wszystko zależy.

(Waszefotki) #14

OK rozumiem wielkie dzięki za Wszystko Chłopaki! !!