Poważny problem po aktualizacji systemu WIN XP SP3

Witam!

Po zabawie mojego brata w przeróżnych programach mających na celu poprawę funkcjonalności systemu win XP doszło do tego, że system musiał być od nowa aktualizowany. Wyskoczyło mi powiadomienie, że przez następne 3 dni mam dokonać aktualizacji. Obraz był taki sam jak w win 98 tzn. szary pasek start itp. nie dało się tego zmienić dodatkowo nie było także widoczne połączenie z internetem(lokalne) mimo, że on sam działa:). Od razu więc wykonałem aktualizację po przez telefon, gdyż aktualizacja internetowa nie chciała zadziałać. Wpisałem nowy kod (który otrzymałem od Microsoftu) w rubrykę i byłem pewien, że wszystko będzie już OK, ale po mimo pozytywnej aktualizacji nic się nie zmieniło.

Bardzo więc Was proszę o pomoc, tylko na Was mogę liczyć!

Pozdrowienia!

sikora334 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tytuł poprawiony.

Ponadto mogę dodać, że nie działa mi również program antywirusowy Avast oraz dźwięk(chyba sterowniki zostały usunięte). Ciekaw jestem co jeszcze jest nie tak :frowning: .

MAM NADZIEJE, ŻE I TYM RAZEM MI POMOŻECIE!!

Spróbuj przywracania systemu. Znajdziesz je w menmu startu->wszystkie programy_>akcesoria_>narzędzia systemowe. Skoro nie działa Ci avast, to możliwe, że masz jakiegoś syfa, który go wyłączył. Swoją drogą wywal go i zainstaluj coś innego(avirę, kasperskiego, eset smart security), bo avast to jest badziewie, które wpuszcza różne infekcje i nawet rzadko wykrywa infekcje w przeciwieństwie do softu podanego przeze mnie

Niestety nie jest możliwe przywrócenie systemu ponieważ miałem je wyłączone ( nawet nie wiem jak) :(.

Avast poprawnie działał do momentu aktualizacji.

Masz może jakieś inne sugestie aby przywrócić dawne funkcjonowanie systemu?? Ja widzę tylko i wyłącznie zainstalowanie od nowa systemu ;(.

To błąd, że wyłączyłeś przywracanie, bo wbrew pozorom przydaje się czasami… Spróbuj nałożyć system(bez utraty danych), wciskając klawisz r po zaakceptowaniu klawisza f8. Wątpię, że to coś da, ale warto spróbować. Jeżeli to nie rozwiąże problemu, to zostaje reinstalacja.

Nałożyć system tzn.??

Nadinstalować z płyty instalacyjnej.

Dodane 21.01.2011 (Pt) 23:49

…czyli naprawić w trybie “R”.

sikora334 , tylko pamiętaj, żeby wcisnąc r po wciśnieciu f8(akceptacja licencji), bo jest jeszcze jedno r na początku setupa, który uruchamia konsolę odzyskiwania systemu.

Dziękuję za cenne rady i sugestie oraz poświęcenie swojego czasu dla mnie! Zdecydowałem się jednak na wykonanie reinstalacji systemu. I tu nasuwa się pytanie czy jest taka możliwość, że na jednym z moich dysków (mam 3 ) zostaną zachowane dane?**. Jestem kompletnie zielony w tych sprawach.

**Szanowny MODERATORZE jeśli trzeba założę nowy wątek

Rozumiem, że masz 3 partycje na jednym dysku fizycznym. Dwie partycje zostaną nietknięte.

Dodane 22.01.2011 (So) 0:33

Chyba, że przypadkowo sam je usuniesz.

Aha czyli formatowi ulegnie tylko 1 partycja ?

Od Ciebie wszystko zależy.

OK rozumiem wielkie dzięki za Wszystko Chłopaki! !!