Poważny problem z deinstalacją Avasta 4.8

Witam serdecznie.

Otóż mam kłopot z antywirusem Avast 4.8.

Używam go od dość dawna. Sprawował się rewelacyjnie aż do pewnego momentu, gdy wraz z innymi plikami przypadkowo usunęłam Avasta z komputera. Jakoś udało mi się odinstalować i ponownie wgrać, jednakże od tamtej pory mam z nim problemy.

Chcę go odinstalować, lecz w panel sterowania -> programy i funkcje -> odinstaluj/zmień nic nie daje, ale za każdym razem pojawia się komunikat: “Avast Antywirus Update przestał działać (…)”. Program aswClear w trybie awaryjnym systemu także zawodzi (“program Avast Removal Tool przestał działać”). Próbowałam również zakończenie procesów Avasta przez Menedżera Zadań, niestety - też nic z tego nie wyszło.

Nie wiem, co mam zrobić. Proszę o pomoc.

Przepraszam, jeśli taki wątek już się pojawił. Bardzo długo szukałam i nie znalazłam rozwiązania dla mojego problemu.

Pozdrawiam :slight_smile:

Pozostaje ręczne usuwanie zablokowanych plików. Najlepszy do tego jest Odkurzacz poprzedniej wersji 12.6.0.9. Pamiętaj. Nie jest on już do czyszczenia komputera. Pobiera się portable na wolny dysk. http://www.franmo.pl/v2/archiwa/ Znajdź w spisie to portable. Po pobraniu Klika się prawym przyciskiem myszy i wchodzi we właściwości. Wyświetli się okienko, w którym u góry będzie widniała nazwa. Usuń .deprecated pozostanie odk12.6.0.9portable.exe i daj na dole OK. Otwórz ten plik. Wyświetli się panel programu. Klika się na logo po lewej u góry i wybiera moduły. Klika się na moduł zablokowanych plików i masz to okno na pulpicie. W opcjach folderów masz ustawić na pokazywanie ukrytych plików i folderów. Następnie uruchom wyszukiwarkę i wpisz słowo avast. Na panelu wyszukiwarki zaznaczasz wszystkie pliki i foldery avast i przesuwasz je trzymając lewy klik myszy do górnego pola panelu odkurzacza. Potem klikasz na usuń. Wyświetli się powiadomienie o użyciu rozszerzenia, klikasz na tak i zacznie się usuwanie. Będziesz widzieć masowe odblokowywanie i usuwanie plików, folderów i wpisów. Po skończonej pracy program poprosi o restart i pochwali się, że usunął wszystko. Lecz jeszcze poszukaj resztek, a co znajdziesz, to już normalnie usuń. Użyj w końcu JetClean z DP. Usunie to pozostałości, błędne ścieżki i wpisy w rejestrze, dużo lepiej, niż ccleaner. Też miałem zablokowany antywir i poszedł w tym module, tak samo, jak claro, babilon i inne takie…

Wszystko się pomyślnie usunęło.

Bardzo dziękuję :slight_smile:

Differentin , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Przepraszam.

Faktycznie, tytuł wątku był bardzo ogólny.

Jednak ilość znaków do wykorzystania nie jest zbyt duża.

Czy tak może zostać?

probowales zainstlowac jeszcze raz ten program na tym co masz , jesli znajdzie -podczas reinstalacji- pozostalosci,czy nawet caly istniejacy program, powinien pojawic sie monit z propozycja jego usuniecia, jesli nic sie bedzie dzial sprobuj revo uninstlaer lub moze w trybie awaryjnym da sie to usunac.

Sprobuj takze microsoft uninstaler fix ( do scigniecia z MS.com) i tam zaznacz na liscie ten program. Systemowy uninstaller programu avast dziala jeszcze ?, probowales scignac i uzyc firmowy uninstaller programu z avast.com?