Poważny problem z deinstalacją Avasta 4.8

(Janinkakowalska16) #1

Witam serdecznie.

Otóż mam kłopot z antywirusem Avast 4.8.

Używam go od dość dawna. Sprawował się rewelacyjnie aż do pewnego momentu, gdy wraz z innymi plikami przypadkowo usunęłam Avasta z komputera. Jakoś udało mi się odinstalować i ponownie wgrać, jednakże od tamtej pory mam z nim problemy.

Chcę go odinstalować, lecz w panel sterowania -> programy i funkcje -> odinstaluj/zmień nic nie daje, ale za każdym razem pojawia się komunikat: "Avast Antywirus Update przestał działać (...)". Program aswClear w trybie awaryjnym systemu także zawodzi ("program Avast Removal Tool przestał działać"). Próbowałam również zakończenie procesów Avasta przez Menedżera Zadań, niestety - też nic z tego nie wyszło.

Nie wiem, co mam zrobić. Proszę o pomoc.

Przepraszam, jeśli taki wątek już się pojawił. Bardzo długo szukałam i nie znalazłam rozwiązania dla mojego problemu.

Pozdrawiam :slight_smile:

(Bogdan_G) #2

Pozostaje ręczne usuwanie zablokowanych plików. Najlepszy do tego jest Odkurzacz poprzedniej wersji 12.6.0.9. Pamiętaj. Nie jest on już do czyszczenia komputera. Pobiera się portable na wolny dysk. http://www.franmo.pl/v2/archiwa/ Znajdź w spisie to portable. Po pobraniu Klika się prawym przyciskiem myszy i wchodzi we właściwości. Wyświetli się okienko, w którym u góry będzie widniała nazwa. Usuń .deprecated pozostanie odk12.6.0.9portable.exe i daj na dole OK. Otwórz ten plik. Wyświetli się panel programu. Klika się na logo po lewej u góry i wybiera moduły. Klika się na moduł zablokowanych plików i masz to okno na pulpicie. W opcjach folderów masz ustawić na pokazywanie ukrytych plików i folderów. Następnie uruchom wyszukiwarkę i wpisz słowo avast. Na panelu wyszukiwarki zaznaczasz wszystkie pliki i foldery avast i przesuwasz je trzymając lewy klik myszy do górnego pola panelu odkurzacza. Potem klikasz na usuń. Wyświetli się powiadomienie o użyciu rozszerzenia, klikasz na tak i zacznie się usuwanie. Będziesz widzieć masowe odblokowywanie i usuwanie plików, folderów i wpisów. Po skończonej pracy program poprosi o restart i pochwali się, że usunął wszystko. Lecz jeszcze poszukaj resztek, a co znajdziesz, to już normalnie usuń. Użyj w końcu JetClean z DP. Usunie to pozostałości, błędne ścieżki i wpisy w rejestrze, dużo lepiej, niż ccleaner. Też miałem zablokowany antywir i poszedł w tym module, tak samo, jak claro, babilon i inne takie…

(Janinkakowalska16) #3

Wszystko się pomyślnie usunęło.

Bardzo dziękuję :slight_smile:

Differentin , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(Janinkakowalska16) #5

Przepraszam.

Faktycznie, tytuł wątku był bardzo ogólny.

Jednak ilość znaków do wykorzystania nie jest zbyt duża.

Czy tak może zostać?

(Masaj) #6

probowales zainstlowac jeszcze raz ten program na tym co masz , jesli znajdzie -podczas reinstalacji- pozostalosci,czy nawet caly istniejacy program, powinien pojawic sie monit z propozycja jego usuniecia, jesli nic sie bedzie dzial sprobuj revo uninstlaer lub moze w trybie awaryjnym da sie to usunac.

Sprobuj takze microsoft uninstaler fix ( do scigniecia z MS.com) i tam zaznacz na liscie ten program. Systemowy uninstaller programu avast dziala jeszcze ?, probowales scignac i uzyc firmowy uninstaller programu z avast.com?