Powazny problem z karta graficzna

Witam Serdecznie!

Jestem posiadaczem karty graficznej nvdia geforce 6600. Karta swoje lata swietnosci juz miala, ale mysle ze da sie ja jeszcze odratowac :slight_smile:

Moj problem zaczal sie kilka miesiecy temu. Podczas gry komputer zacial mi sie, powstal czarny ekran i musialem potraktowac go resetem. Po wlaczeniu komputera ukazuje mi sie blue screen, jezeli jednak w trybie awaryjnym odinstaluje sterowniki do karty graficznej problem znika, tylko ze ja nie moge wtedy grac. Probowalem juz roznych sterownikow - tych z plyty, zmodyfikowanych, mniejszych, wiekszych etc. i zawsze po wlaczeniu mam blue screena. Czyscilem kompa sweeperem, sformatowalem i zero skutku. Gdy wlaczam menedżer urzadzen to w polu karty mam wpisane: "Kontroler video (zgodny z VGA).

Zwracam sie do was z goraco prosba o porade drodzy uzytkownicy. Odwdziecze sie za pomoc.

Niestety, najprawdopodobniej karta kończy swój żywot.

Teraz nasuwa sie pytanie czy jak kupie podobna karte to czy problem zniknie czy wina lezy po stronie systemu

Możesz to sprawdzić robiąc format i wgrywając sterowniki na czysty system.

Probowalem i bez skutku

Dla pewności przetestuj jeszcze kartę na innym komputerze, jeśli i tam będą z nią problemy pozostanie ci ja wymienić.

Akcelerator siadł. 2D jeszcze działa, dlatego bez sterowników (na standardowym VGA) jest obraz. Karta do wymiany.

Na 99% problem z katą na 98% nadaje się tylko do wymiany. Sprawdź ją jeszcze w innym komputerze.