Poważny problem z kazza!

Witam mam poważny problem z kazza popsułem sobie ją wchodząc do folderu do którego sciągane są pliki przypadkowo( coś mnie pokusiło) nacisłem lewym przyciskiem na jeden z sciąganych plików i wybrałem opcje otworz za pomocą programu wybrałem aplikacja word pad nagle wszystkie pliki zmieniły ikonke na word pada także plik klextlock za przywrócić wcześniejszą postać plików czyli pliki dat? Próbowałem odinstalować kazze i zainstalować na nowe nic nie pomogło plik który ściągam zawsze chce sie otworzyć za pomocą aplikacji word pad ? z góry dzięki za rozwiązanie problemu pozdrowienia.

Moze sproboj prawoklik na sciagniety plik, otworz za pomoca, wybierz program, odchacz zawsze uzywaj tego programu do otwierania tego typu plikow, a jesli jest to niedostepne, to mozna sprobowac z jv16 power tools (jest tam opcja usuwania programow, ktore moga otwierac pliki, ale to chyba by byl bilet w 1 strone, no chyba ze bys sobie przywrocil ustawienia z backupu potem… ale to jest rada “na dziko”, bo tego jeszcze nie robilem)

Z podanego przez Ciebie sposobu wnioskuje iż założyłeś,że Piotrek ma Windowsa Xp. Jeśli ma Windowsa 98,musi kliknąć prawym klawiszem na dany plik trzymając SHIFT i wybrać “otwórz z”

Dzięki,zawsze zastanawiałem się jak to uczynić aż do dziasiaj!

Spróbuj może przywrócenia systemu z przed kilku dni powinno powrócić do poprzedniego stanu :slight_smile: