Poważny problem z kompem...nie znam przyczyny

Siema wszysktim.Mam problem z kompem i jest on dość duży otóż grałem sobie wczoraj w rFactor(gra wyścigowa)i w pewnym momencie postanowiłem zmienić tor ale po wyjściu do menu gra zaczęła się dziwnie zachowywać…nie miałem grafiki tylko jakieś znaczki itp itd. Po natychmiastowym wyłączeniu gry zostawiłem komputer żeby trochę pochodził ale po wyłączeniu gry też zaczął się dziwnie zachowywać-monitor zaczął mrugać w odstępach mniej więcej 9 sekund przy czym przywieszał sie na chwile i po chwili mogłem robić coś dalej jednak tak się działo co chwilę więc wyłączyłem komputer i po uruchomieniu go po godzinie ukazały mi się takie kreski przy włączaniu kompa:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfe … a26af.html

Takie same są po pokazaniu się loga WinXP i tego niebieskiego paska a przy oknie wyboru profili za literami są takie czarne kwadraciki jak tu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f95 … 6fb4f.html

I po uruchomieniu komputera to samo się działo…Nie wiedząc co robić usunąłem sterowniki od karty graficznej i zainstalowałem najnowsze i do dzisiaj do południa było dobrze a potem jakby komp sam się uśpił i od tego czasu wszystko się powtarza a numer z usunięciem i zainstalowaniem od nowa sterów nie pomaga bo po ich zainstalowaniu nie chce mi się pojawić ekran wyboru profili tylko mam czarny ekran i kursor i co chwile mryga aż w końcu "zawiesza się"bo monitor zaczyna mrugać jak by komp był w stanie wstrzymania. Próbowałem też instalować starsze sterowniki ale dzieje się to samo :frowning: Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania kompa to proszę niech odpowie. Mój komp to:

Procesor Intel Pentium Dual CPU E2180-2.01 GHz podkręcony do 2,5GHz na oryginalnych częściach(działa tak od 5ciu miesięcy i nic się nie działo)

Karta graficzna: ASUS GeForce EN7300GT 256MB Silent podkręcona z 400/400 na 595/465 MHz(też od 5ciu miesięcy nic się z nią nie działo).

Pamięć RAM:3GB 1GB AM1 i 2GB Elixir’a

Chłodzenie standardowe

Zasilacz:Colorsit 350W(jakiś z tych NoName podejrzewam).

ustaw zegar karty na domyślny

Pierwsza rzecz to wymiana zasilacza, Colorsit to zabójca, ze szczególnym okrucieństwem. Sprawa druga to karta graficzna. Ojciec ma taką samą w kompie, i na standardowym taktowaniu ma dość wysokie temperatury ( chłodzona pasywnie ), nie wyobrażam sobie jej podkręconej. Raczej napewno to jej wina, spróbuj obniżyć taktowania do standardowej karty, może to coś pomoże. Sam miałem podobne problemy z moją 8600GT… Tylko to pomagało, teraz znalazłem takie taktowania, na których jeszcze się żaden problem nie zdarzył, ale to pewnie kwestia czasu…

No więc tak: od razu po tym co się działo ustawiłem zegary karty na domyślne czyli 400/400 ale to nic nie dało…chyba że zmniejszyć jak najbardziej mogę??Zasilacz planuję wymienić z tym problemu nie będzie.Czyli zmniejszyć taktowania poniżej standardowych i zainstalować najnowsze sterowniki??Chociaż nie wiem czy mi się to opłaca bo komp chyba jeszcze nie ma 3 lat a na karty GF są chyba 3 lata gwarancji nie??

Nie ma sensu obniżać poniżej domyślnych. Spróbuj z najnowszymi sterownikami, bądź zrób sobie formacika. Ale przed formatem, wsadź inna grafikę do siebie, i sprawdź czy będzie chodziło jak należy. Może ją po prostu szlag trafił :x . Ja nie oddawałbym sprzętu, który kręciłem na gwarancję, tylko prze to że chciałbym mieć czyste sumienie, w końcu sam mu dałem popalić :wink:

Nie ważne jest czy GF czy Radeon, to zależy od firmy, Asus daje 3 lata gwarancji a np. Palit daje 2 lata.