Poważny problem z komputerem resety

Witam:

Pare dni temu pisałem temat dotyczący ciągłymi resetami komputera.

Oczywiście dotyczy to kompa z podpisu. Chodziło o to że w trakcie grania w WoWa nagle komputer sie zresetował i od tego czasu cały czas się resetuje raz po 10 s raz po 5 min w każdym razie komp nie nadaje się do użytku.

W między czasie zaniosłem 2 razy swojego kompa do serwisu ale oni kompletnie nic nie zrobili niby coś tam robili z dyskiem i to wszystko i niby u nich komp chodził nawet ja dla sprawdzenia ( podczas 2 odbioru) pograłem nawet z te 30 min bez problemu. Zaniosłem wkońcu kompa do domu podłączam i Wszystko było wporządku … przez 1 godzinę potem znowu zaczęły się resety. Sprawdzałem na drugim kompie wszystkie urządzenia jak głośniki , drukarka , modem monitor i wszystko chodzi elegancko.

W moim kompie sprawdzałem grafikę ( zmieniłem ją na HD 2600XT) to samo ( resety) , odłączyłem napęd to samo, wyjąłem kartę muzyczną to samo. Zresetowałem bios wyjmując baterię to samo. Już nie mam siły do tego i nie wiem co to może być zasilacz myślę że jest w porządki sprawdzałem napięcia wynoszą 11,90-97 i gdyby zasilacz był walnięty to chyba by nawet komp by nie chodził tę godzinę, komp nawet zresetował się w trybie awaryjnym.

BŁAGAM was o pomoc bo jutro znowu pewnie będę musiał po raz 3 zanosić tego złomka do serwisu i będę znowu z siebie robił idiotę a tego nie chcę.

zacznij od wymiany kabla zasilającego + podłączenie do innego gniazdka prądowego (bez listwy jeśli masz), internet masz po kablu ?? odłącz na jakiś czas…

No ale co to da skoro obecnie drugi komputer mam podłączony pod ten kabel zasilający i tą samą listwe co mój resetujący komp i internet też mam podłączony pod ten sam kabel telefoniczny co korzysta mój resetujący komp więc to nie tutaj problem

Według mnie zasilacz wchodzi Ci z jakiejś przyczyny w zabezpieczenie prądowe lub napięciowe powodując reset kompa, może coś go trafiło (np. jakieś przepięcie w sieci). Spróbuj go podmienić. Zwróć szczególną uwagę na jakość połączenia zasilacza z płytą główną. Acha, pamiętaj też, żeby zasilać kompa tylko z gniazda sieciowego 230V z dobrym uziemieniem (gniazdo ścienne i przedłużacz).

Pozdrowił

Sprawdź włącznik czy nie jest wyrobiony lub reset:) rozkręć obudowę zdejmij przedni panel i sprawdź czy dobrze tam jest. Miałem kiedyś taki problem, przyczyną był wyrobiony reset który stykał co chwile i resetował kompa.

Dobra teraz mam ten komputer włączony 20 min zmieniłem kabel zasilający na nowy i zauważyłem dziwną rzecz że po podłączeniu starego modemu wogóle nie działa ale za to stary wysłużony thomson działa bez problemu czy możliwe że taki stan rzeczy powodował modem ??

tak

Dobra to teraz potestuje go i zdam relacje jeżeli coś wyjdzie

Dobra po napisaniu tego posta wyżej i zaczęciu instalacji Wowa znowu się zaczeło resety resety :frowning: . Zaniosłem kompa po raz 3 do naprawy nie mam już sił. Reset sprawdzałem i jest wszystko ok. Został tylko zasilacz ( chociaż wątpie w to skoro komputer potrafi chodzić tą godzinę) lub dysk twardy bo zauważyłem że jak wchodzę do partycji D to wszystkie katalogi znikają na parę sekund i jest ciągłe doczytywanie dysku