Poważny problem z monitorem, lub kartą graficzną

Więc tak… mam problem…

Mam np. mały obrazek, który mam na środku ekranu, i zajmuje on 1/15 ekranu . Załózmy jest on zielony, a tapete na pulpicie mam białą.

I od tego obrazka, po za niego " biegną " takie paski, które przyciemniają mi np. właśnie tą tapete. Tak samo na odwrót. Mam biały obrazek, i zieloną tapete, to poprostu pojaśnia mi się tapeta przez to, że obrazek jest zielony i tapeta zielona : P

Tutaj macie na screenshocie, mam nadzieje że dużo wam on da, a Wy mi pomożecie, bo to na prawde wielki problem.

my.php?image=monitorproblemqt9.jpg

Widze że nie chce się wyświetlić coś na forum screen, więc zamieszczam linka, dzięki któremu odrazu po wejściu ujrzycie screenshota.

http://img73.imageshack.us/img73/171/mo … lemqt9.jpg

AHA ! Monitor mam już drugi, ponieważ myślałem że to od monitora.

Jednak nie, z drugim monitorem jest tak samo. Był sprawdzany u kolegi, i u kolegi wszystko ok było.

Mam dwa systemy - Linux i Windows, na obydwóch tak samo się dzieje.

Karta graficzna - nVidia Riva Tnt 2 Model 64 Pro

Aha, tak stało się ( te paski się zrobiły ) jak przyszłem z dwa miesiące temu, do domu ze szkoły, i siadłem do kompa… ja patrze, a tu jakieś takie dziwne cudo.

Wiem że na screenie nic nie zobaczycie, więc po prostu napisałem na screenie co i jak ( gdzie mam przyciemniony kolor, na jakiej szerokości itd itp )

To oznacza że albo konwertery obrazu cyfrowego na analogowy (ramdac?) się skopały, albo monitor, sprawdź monitor z inną kartą graficzną/komputerem

Jak mówiłem, monitor był sprawdzany przed kupnem monitora w innym komputerze ( kolegi mojego brata ) i było ok.

Dlatego przypuszczam że to karta graficzna niestety… bo już kupiłem monitor nowy.

Z tym problemem, dało by się coś zrobić ? Bo bardzo niefajnie wygląda mi cały monitor :confused:

wymień kartę graficzną koszt 30zł :P.

Zależy na jakim złączu ma, jeśli płyta główna wspiera ci agpx4 to możesz zaszaleć i wziąść np nvidie 6200.

to karta mój kolega tez coś takiego miał po podkręcaniu :slight_smile: