Poważny problem z odzyskanie usuniętych zdjęć z dysku

Witam, mam poważny problem z odzyskaniem usuniętych fotografii ok. 6GB. Opiszę całą sytuację jak to się stało.

Na laptopie jest zainstalowany system Windows Vista, komputer już był trochę “zaśmiecony” i bardzo wolny, więc postanowiłem zrobić format. Najpierw chciałem wgrać system po przez ukrytą partycję lecz niestety ta procedura nie chciała się uruchomić. Wraz z laptopem otrzymałem płytę Windows Vista Update, przez którą udało się uruchomić instalator systemu. Podzieliłem trochę inaczej dysk tzn. dysk jest 160GB, partycja systemowa 58GB resztę czyli ok. 89GB partycja D. Niestety nie pamiętam jak był dysk wcześniej podzielony. System zainstalował się bez problemu, lecz na początku partycja D 89GB, którą myślałem że stworzyłem nie była widoczna. Co się okazało że w ogóle nie była stworzona, lecz to nie stanowiło problemu bo podzieliłem ją po przez “Zarządzanie komputerem” w “Panelu sterowania”. Tam też widoczna jest partycja, z którą nic się nie da zrobić, a nazywa się “EISA Configuration” pojemność jej jest 1.46GB.

Na drugi dzień zorientowałem się że nie przeniosłem zdjęć i zostały one usunięte z dysku. Próbowałem je odzyskać programem “R-Studio”, lecz gdy skanowałem partycję D, tam gdzie się zdjęcia znajdowały niestety program nic nie znalazł, ale to dosłownie całkowita pustka, żadnego pliku jak by był nowy dysk i nie mówię tutaj tylko o zdjęciach. Kolor kwadratów był jednolity (informacje skanowania). Przeskanowałem również partycję C i tam jedynie znalazłem 20 zdjęć, lecz to kropla w morzu… Kolory kwadratów tam były różnokolorowe. Próbowałem również odzyskać programem “TestDisk” lecz to samo, partycja D kompletnie czysta, na D znalazł ok. 10 fotografii. Chciałem zaznaczyć że na partycji D nic nie wgrywałem od kiedy ją sformatowałem.

Czy istnieje jeszcze jakiś sposób na odzyskanie utraconych zdjęć, bo tylko na nich mi bardzo zależy?

Bardzo proszę wszystkich o pomoc. Pozdrawiam.

Witaj

nie wiem czy pomoże ale sprawdzałeś tym

http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html

http://www.cdrinfo.pl/faq/jak-odzyskac- … 1090095034

Chciałbym dodać że jak użyjesz programu Recova podlinkowanego wyżej to włącz tryb Deep Scan (dogłębne skanowanie) znacznie wydłuży to skanowanie ale za to będzie ono bardzo dokładne, sektor po sektorze.

Generalnie takie zdjęcia trudno będzie odzyskać bo zmieniłeś układ partycji na dysku, jeśli program nie pomoże a bardzo zależy Ci na tych zdjęciach to najlepiej oddać dysk do laboratorium odzyskiwania danych.

Można w jakiś sposób sprawdzić jak był wcześniej dysk podzielony?

Niestety raczej nie, ja sugeruję sprawdzić też dysk C: bo może tak podzieliłeś dysk że zdjęcia teraz są na powierzchni dysku C:

Musiałeś nie dokładnie czytać mój post bo pisałem że sprawdzałem partycje C

Ściągnij program NTFS Recovery stąd http://www.diskinternals.com/download/ i zobacz czy on zobaczy te zdjęcia, ten program jest dobry.

Najlepiej wyciągnij dysk z laptopa, podłącz do innego komputera, i dopiero wtedy próbuj odzyskać cokolwiek.

Jeżeli dane zostały nadpisane już ich nie odzyskasz.