Poważny problem z odzyskaniem danych

Mam ogromny problem z odzyskaniem danych, a konkretnie mp3:

Mialem format i w wyniku tego utracilem ponad 12 GB mp3 (bardzo dla mnie istotnych w dodatku), ktore mialem na 1 partycji (zaznaczam, ze nic nie bylo na niej zapisywane po formacie). Korzystalem z wielu programow do odzysku i zaden mi nie pomogl, a uzywalem tych ‘niby’ najlepszych np. EasyRecovery 6.0, Final Data Enterprise 2.0, Recover My Files, PC Inspector File Recovery itd. Szukalem tez pomocy w internecie i na wielu forach o tematyce komputerowej, niestety z marnym skutkiem :frowning:

Jesli chodzi o te programy to udalo mi sie pliki odzyskac, ale jakby to powiedziec, byly bezuzyteczne, to znaczy dzialy sie takie dziwne rzeczy, ze w odzyskanym pliku-mp3 gdy go wlaczalem w winampie to nie byl to ciagly jeden utwor tylko tak jakby byly to fragmenty z innych utworow ‘wklejone’ do niego i nie dalo sie tego sluchac poprostu, przez to tez czas sie wydluzal pliku lub bylo slychac jakies trzaski lub nawet w ogole sie nie odtwarzal, czyli ogolem rzecz biorac KASZANA TOTALNA !

Easy Recovery pokazal mi, ze mam chyba uszkodzone sektory, bo cos wykryl nieprawidlowego z partycja, uzylem wszystkich pomocniczych opcji w nim i przeskanowalem partycje scan diskiem, niestety tez bez zadnego rezultatu. Nastepnie jeszcze raz uzylem tych opcji w ER i tym razem nie wykryl zadnych bledow, lecz sytuacja z odzyskanymi plikami byla taka sama :confused:

Wykorzystuje moja ostatnia deske ratunku, ostatnie kolo ratunkowe proszac o pomoc na forum.

Licze, ze ktos z Was pomoze mi odzyskac moje mp3 w duzej wiekszosci (najlepiej) i w sprawnej postaci jak tuz przed formatem.

Czy wiecie jak mi pomoc? Czy wiecie czemu tak akurat sie dzieje? Czy ktos sie spotkal z takim problemem?

Zaznaczam, ze zadne odzyskiwanie w laboratoriach nie wchodzi w gre.

Z gory bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam :wink:

P.S. Naprawde wiele wysilku i czasu (tak samo jak i proba poradzenia sobie z ich odzyskiem) kosztowalo mnie skolekcjonowanie tej muzy i nie potrafie pogodzic sie z utrata ponad 12 GB i zaczynac wszystko od nowa, tymbardziej zalezy mi na fachowej pomocy.

Ciężko mi uwierzyć że posiadasz (posiadałeś) 12 Gb legalnej muzyki, ale załóżmy że tak było. Przykro mi, ale chyba jednak nic sie nie da zrobić. Kazdy taki “odzyskiwacz” pozostawia ślad na partycji którą próbuje odzyskać zamazując coraz bardziej oryginalny zapis. Miałem kiedyś podobną sytuację i Easy Recovery odzyskał mi wszystko idealnie ale skan i odzysk to było pierwsze co zrobiłem na tej partycji. W takiej sytuacji jak masz to przykro mi ale… Chyba że się mylę i ktoś mądzrejszy ode mnie coś wymysli.

Wlasnie dla ostroznosci nie zapisywalem odzyskiwanych plikow na tej partycji, z ktorej zostaly utracone. Zapisywalem na innej, zeby sprawdzic czy w ogole te pliki beda zdatne do uzytku.

kiedyś na allegro były jakieś niby rady czy programy do odzyskiwanie może tam poszukaj ale ja też jestem zdania ze niestety ale już raczej nie odzyskasz tych swoich mp3

Jestem podobnego zdania co Faral - …niestety.

O ile odczyt “odzyskiwaczami” nic potem nie namieszał (jak twierdzi Faral), to z pewnością mógł to zrobić scandisk - tak, że teraz już chyba nie ma najmniejszych szans na odzyskanie czegokolwiek… Ponadto jeszcze przed formatem mogłeś mieć zbytnio pofragmentowany dysk…, może były jeszcze jakieś błędy… to wszystko ma wpływ na późniejszy odzysk danych.

BTW

Właściwie to dlaczego formatowałeś? Czyżby system?

Jeżeli tak … :cry:


Przeczytałem uważnie… i to właśnie dlatego pisałem także o stanie dysku jeszcze przed formatem.

A z tym:

Miałem na myśli to, że jeżeli te mp3 były na partycji systemowej, to nic dziwnego że nie da się tego odzyskać… :frowning:

Poprawki (kolor czerwony) zostały naniesione aby oddać prawdziwy sens tej wypowiedzi…

Jak bys uwaznie przeczytal, to napisalem, ze przed czy po scan disku sytuacja byla jednakowa. Dysku, a raczej partycji tej akurat nie formatowalem ani przed ani po formacie. Bledy? tego niewiem…

Nie ja go sformatowalem, tylko moj starszy, z powodu (banalnego do zdezaktywowania) wirusa.

Stan dysku przed formatem byl OK. Nie wykazywal zadnych bledow.

Nie, mp3 nie byly na partycji systemowej. Byly na osobnej partycji na ktorej znajdowaly sie tylko mp3, zadnych danych systemowych.