Poważny problem z ram

Dzisiaj kupiłem nową pamięć Kingston DDR 400 Mhz 256 mb i niestety po podłączeniu jej, bios wykrywa pamięć (pisze ze obecnie zainstalowanej jest je 512 i to by się zgadzało bo mam kupioną wcześniej taka sama kość tego samego producenta ). Po włączeniu kompa test POST przechodzi bez problemów tylko jak przychodzi do wl. sie systemu pisze ze jest uszkodzony (tj . plik ntfs.sys - o chyba taka nazwa :slight_smile: ) i każe przeinstal. system :frowning: po włączeniu kreatora instalacji wiesza sie on po paru chwilach :frowning:

Moja konfiguracja: AMD Athlon 1700+XP płyta asus via kt 600 pamięć ( wcześniej zainstalowana ) kingston 256mb 400 mhz. dysk twardy : WD 40 gb IDE 133 8mb cache zapomniałem dodać że po wyjęciiu jej i po zostawieniu starej - jest wszystko ok

też tak miałem, to nie wina pamięci. Jakiś fragment dysku został uszkodzony. Odpal Instalke systemu(XP) jeżeli podczas ładowania bedzie błąd o uszkodzeniu tego pliku to musisz sformatować systemową, po tym wszystko ustąpi i wgrasz system. To jedna opcja, troche to dziwne bo sam byłem nie mało zaskoczony, ale takie figle płata dysk :slight_smile:

Jeżeli jak muwisz to wina pamięci to płyta nie bardzo współpracuje z tym modelem, oddaj tamtą i wymień na coś słabszego

no tak tez tak chciałem zrobić ale podczas reinstalki ( zaraz po jej wlaczeniu ) komputer się wiesza :frowning: co z tym zrobic ?? ( mając nadal obie kości na płycie )

Sprawdź nową pamięć bez tej starszej , jeżeli będzie działać to widocznie są nadal problemy z pamięciami DDR400 jak w modelu płyty gł KT400 , czyli płyty te współpracują bezproblemowo z jedną pamięcią DDR 400 lub z dwoma i trzema modułami pamięci DDR333 , problem z modułami DDR400 może rozwiązać również aktualizacja biosu płyty gł.

możliwe ze twoja nowa pamięć posiada błedy sprawdz ją programem memtest, jeżeli nie wykaże błedów to wina tego, że ram ze sobą nie współpracuje i radziłbym Ci wymienić na takie same jak ty masz lub o podobnych częstotliwościach

Zaktualizuj BIOS potem możesz ( jeżeli masz ochote próbować) sformatować systemową z dyskietki startowej :slight_smile: Bo ten plik to naprawde dziwnie brzmi. Ale wersja z niekompatybilną płytą jest bardziej możliwa

Miałem kiedyś identyczny problem, ale z Kingnaxami. Przy starcie systemu miałem niby uszkodzenie jakiegoś pliku z rozszerzeniem .sys. Z jednym modulem chodzil windows ok, ale na drugim to nawet windowsa nie dalo sie zainstalowac ponownie. Okazalo sie, ze ten drugi moduł był uszkodzony pomimo, że na etapie POST nic nie wychodzilo a BIOS widzial 1 GB (2*512MB). PO wymianie wszystko śmiga super. Ale spróbuj zaktualizować BIOS, bo po kupnie płyty głównej miałem problem nawet z jednym modułem. DDR400 przestawiało mi za każdym razem na DDR266. Na pewno nie jest to wina windowsa czy dysku.

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 20:09

I widzę, że masz chipset VIA KT600. Wiem że KT400 z dwoma modułami nie chodzi na DDR400, tylko na DDR333. Z jednym nie ma problemu na DDR400, ale z dwoma już nie pójdzie. To info jest na stronie http://www.via.com.tw

a gdy zostawie jedna kosc 400 mhz i zakupie 333mhz czyli bede miec pol 400 + 333 mhz to bedzie chodzic ???

to będie chodzić z prędkością 333 (obie).

Na tych płytach gł z chipsetem KT 400 i KT 600 jest to loteria , zależy to od modelu płyty gł a w zasadzie tylko od jednego oznaczenia REV (revision) tym samym i od wersji biosu , jeżeli płyta gł w nazwie ma rev2 lub rev3 to na mixe DDR333+DDR400 powinna pracować ale są to tylko teoretyczne założenia.

DZiękuje wam za porady :slight_smile:

jednak po wymianie dzisiaj wszystko jest ok. W sklepie okazało się że była uszkodzona kość pamięci :slight_smile: