Poważny problem z SE k750i

(Mafioz09) #1

Witam dzisiaj niestety mój sony spadł mi na ziemie (konkretnie to na płytki) Szybko go podniosłem i zaczołem sprawdzać wszystko działa, niestety aparat niedziałał. Kiedy odkrywam klapke zasłaniającą obiektyw włącza sie na chwile to menu do robienia zdjęć itp. ale zaraz gaśnie kiedy prubuje aparat włączyć z menu na chwile telefon sie jakby zacina jakby chciał włączyć funkcje to robienia zdjęć ale nic z tego. Ile może kosztować naprawa tego aby działało, ewentualnie czy zrobią to za darmo jeśli mam go na gwarancjii??

PS Czy w zwykłym salonie orange np w carefour dali by rade coś z tym zrobić?

(FXJ) #2

Na pewno nie, możliwe że będziesz musiał dopłacić.

(Mafioz09) #3

Ale jak zawioze Sonego do servisu to zrobią za free?

(Allegretto14) #4

Jak serwis uzna ze TO TWOJA wina to nic ci nie naprawią i na własny koszt wszystko bedziesz musial naprawic sam.

(Zbych ) #5

Jeżeli nie ma widocznych uszkodzeń mechanicznych oddaj telefon do najbliższego punktu sprzedaży Orange i nic nie gadaj że spadł , poproś grzecznie o telefon zastępczy jak bedą mieć na stanie to dostaniesz , jeżeli serwis uzna uszkodzenie gwarancyjne to naprawią za fee a jeżeli stwierdzą że nim “rzucałeś” skontaktują sie z tobą i zaproponują naprawe płatną wtedy dowiesz się ile to bedzie kosztować i wtenczas zdecydujesz czy opłaca się naprawiać. Aha przy oddawaniu telefonu nie zgadzaj się na naprawe płatną bo taką propozycje otrzymasz od przyjmującego telefon do naprawy.

(Mafioz09) #6

Telefon wygląda jak prosto z serwisy z tym że niedziała aparat niema zarysowań ani nic w tym stylu.

Czyli jak oddam go tam gdzie kupiłem w salonie w careofur to on dadzą mi zastępczy a ten uszkodzony wyślą dzieś do serwisu?

(Zbych ) #7

Jeżeli będą mieć tel. zastępczy to Ci dadzą , jeżeli nie będą mieć to nie dadzą, najcześciej tel, zastępcze posiadają w renomowanych salonach Orange gdzie również możesz oddać tel. do naprawy, telefon wyślą do serwisu SE i poczekasz sobie na niego około miesiąca (do 14 dni naprawa sprzętu rodzimej produkcji , do 30 dni reszta świata) A z tym telefonem zastępczym to tylko w wypadku kiedy masz podpisaną umowe z operatorem , bo nic nie piszesz czy to tel na umowe czy kupiony w wolnej sprzedaży , jeżeli w wolnej sprzedaży to musisz go oddać do naprawy tam gdzie go kupowałeś.

(Mafioz09) #8

A moge sam oddać ten tefon do servisu? Bo znalazłem na stronie SE i akurat jeden jest na ulicy starowiślnej w Krakowie. Telefon na umowe na 2 lata.

Bo jakbym sam oddał to naprawili by na miejscu czy jeszcze by to gdzieś wysyłali?

(FXJ) #9

Na miejscu to ci może soft wymienią albo baterie ale no tego to nie zrobią :smiley: Wyślą go gdzieś do serwisu ;] Oddaj go w najbliższym serwisie i wal głupa :mrgreen:

(m@teo) #10

za darmo to na penwo nie.

I w salonie Orange tego nie zrobią tylko do serwisu

(Pacucman) #11

Macie problem wielki :shock: . To tylko kwestia jednego przycisku. Po prostu w każdym serwisie , w miarę wykfalfikowany serwisant ci to naprawi. Możesz też sam spróbowac ale niewiem jak to jest wtedy z gwarancją. Zobacz sobie dział tunning na stronce “Se center info” , napisz w google bo nie mogę zamieści linka(wszędzie grasują moderatorzy :mrgreen: )