Poważny problem z SE k750i

Witam dzisiaj niestety mój sony spadł mi na ziemie (konkretnie to na płytki) Szybko go podniosłem i zaczołem sprawdzać wszystko działa, niestety aparat niedziałał. Kiedy odkrywam klapke zasłaniającą obiektyw włącza sie na chwile to menu do robienia zdjęć itp. ale zaraz gaśnie kiedy prubuje aparat włączyć z menu na chwile telefon sie jakby zacina jakby chciał włączyć funkcje to robienia zdjęć ale nic z tego. Ile może kosztować naprawa tego aby działało, ewentualnie czy zrobią to za darmo jeśli mam go na gwarancjii??

PS Czy w zwykłym salonie orange np w carefour dali by rade coś z tym zrobić?

Na pewno nie, możliwe że będziesz musiał dopłacić.

Ale jak zawioze Sonego do servisu to zrobią za free?

Jak serwis uzna ze TO TWOJA wina to nic ci nie naprawią i na własny koszt wszystko bedziesz musial naprawic sam.

Jeżeli nie ma widocznych uszkodzeń mechanicznych oddaj telefon do najbliższego punktu sprzedaży Orange i nic nie gadaj że spadł , poproś grzecznie o telefon zastępczy jak bedą mieć na stanie to dostaniesz , jeżeli serwis uzna uszkodzenie gwarancyjne to naprawią za fee a jeżeli stwierdzą że nim “rzucałeś” skontaktują sie z tobą i zaproponują naprawe płatną wtedy dowiesz się ile to bedzie kosztować i wtenczas zdecydujesz czy opłaca się naprawiać. Aha przy oddawaniu telefonu nie zgadzaj się na naprawe płatną bo taką propozycje otrzymasz od przyjmującego telefon do naprawy.

Telefon wygląda jak prosto z serwisy z tym że niedziała aparat niema zarysowań ani nic w tym stylu.

Czyli jak oddam go tam gdzie kupiłem w salonie w careofur to on dadzą mi zastępczy a ten uszkodzony wyślą dzieś do serwisu?

Jeżeli będą mieć tel. zastępczy to Ci dadzą , jeżeli nie będą mieć to nie dadzą, najcześciej tel, zastępcze posiadają w renomowanych salonach Orange gdzie również możesz oddać tel. do naprawy, telefon wyślą do serwisu SE i poczekasz sobie na niego około miesiąca (do 14 dni naprawa sprzętu rodzimej produkcji , do 30 dni reszta świata) A z tym telefonem zastępczym to tylko w wypadku kiedy masz podpisaną umowe z operatorem , bo nic nie piszesz czy to tel na umowe czy kupiony w wolnej sprzedaży , jeżeli w wolnej sprzedaży to musisz go oddać do naprawy tam gdzie go kupowałeś.

A moge sam oddać ten tefon do servisu? Bo znalazłem na stronie SE i akurat jeden jest na ulicy starowiślnej w Krakowie. Telefon na umowe na 2 lata.

Bo jakbym sam oddał to naprawili by na miejscu czy jeszcze by to gdzieś wysyłali?

Na miejscu to ci może soft wymienią albo baterie ale no tego to nie zrobią :smiley: Wyślą go gdzieś do serwisu ;] Oddaj go w najbliższym serwisie i wal głupa :mrgreen:

za darmo to na penwo nie.

I w salonie Orange tego nie zrobią tylko do serwisu

Macie problem wielki :shock: . To tylko kwestia jednego przycisku. Po prostu w każdym serwisie , w miarę wykfalfikowany serwisant ci to naprawi. Możesz też sam spróbowac ale niewiem jak to jest wtedy z gwarancją. Zobacz sobie dział tunning na stronce “Se center info” , napisz w google bo nie mogę zamieści linka(wszędzie grasują moderatorzy :mrgreen: )