Powazny problem z vista


(Ntfamily) #1

Powazny problem z vista...

Witam otorz na allegro zakupilem windows vista home premium (oem) gdy chcialem ja zainstalowac pojawil sie problem plyta nie botuje pod dosem tylko autorun pojawia sie w windowsie (mam zainstalowanego win w2k) jak mozna odpalic recznie instalatora z poziomu dosa.

prosze o pomoc


(hevet) #2

Ustawiłeś w biosie botowanie z napędu DVD?


(Ntfamily) #3

tak ustawione jest inne systemy sie botuja tylko nie vista


(hevet) #4

Może z płytą coś nie tak?Skontaktuj się ze sprzedającym.Albo kupiłeś jakąś podróbę?Możesz podać linka do aukcji?


(Ntfamily) #5

link http://allegro.pl/item255445562_microso ... f_vat.html

Złączono Posta : 21.10.2007 (Nie) 14:41

probowalem odczytac plytke na windowsie i odczytuje sie dobrze bez bledu tylko nie botuje pod dosem zaraz po uruchomieniu kompa.


(hevet) #6

Spróbuj utworzyć programem vlite botowalną płytę,kopiujesz zawartość płyty gdzieś na dysk i wybierasz opcję tworzenia ISO,program umożliwia nawet utworzenie zamiast obrazu DVD obraz podzielony do nagrania na kilka CD.


(Kaka') #7

ntmobile proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku icon_edit.gif


(Guig2004) #8

Wydaje mi się że podstwą twojego problemu są dwie rzeczy:

  1. Nieprawidłowe ustawienie urządzenia z którego najpierw ma się zbootować system.

  2. Napęd optyczny podłączony do kontrolera który np. jest ustawiony w biosie w trym RAID a Vista nie ma do niego sterownika (to mało prawdopodobne jednak możliwe - np. wynalazek w postaci kontrolera Marvell Sata).

Najbardziej prawdopodobny jest pierwszy scenariusz. Spróbuj w biosie ustawić prawidłowo urządzenie bootujące albo użyć tzw. boot menu - wciśnij albo F8 albo F11 (dwa najczęstsze przypadki kombinacji klawiszy) podczas wykrywania urządzeń IDE przez płytę główną a następnie wybierz prawidłowy napęd optyczny.