Poważny problem z XP

Mam powazny problem z systemem. Co jakiś czas bez przyczyny robi restart. I nie myslcie że to blaster. Miałem juz dawno i zwalczyłem. Tu objawy są trochę inne. Nie ma komunikatu ze za chwilę zamknie system. Po prostu nagle na ułamek sekundy robi się blue screen z jakimś tekstem ( za krótko żeby przeczytać) i już uruchamia sie od nowa. Mam zainstalowanego AVK anty vira wersję darmową i nic nie wykrył. Skanowałem go mks-em i tez nic. Avast Cleaner też nic nie wykrywa i Ad aware też. Restart następuję najczesciej w momoencie odbierania poczty lub przy zwykłym połączeniu z netem. I nie ma żadnych reguł czasowych że np po 15 sek od połączenia, nic z tych rzeczy. Nawet oststnio przejechałem system CW Schredderem żeby powyrzucać wszystkie syfy. Miał ktos coś takiego kiedyś? Może jest na to jakiś sposób oprócz dużego ciężkiego młotka…POMOCY! !!

Miałem kiedyś coś podobnego (uruchomienie outlooka zamykało system) z XP.

Próbowałem bezskutecznie wielu rzeczy, w końcu doszedłem, że z powodu instalowania i odisntalowywania programów, pozostało ma na dysku tak wiele smieci, że system głupiał, przy uruchamianiu kolejnych aplikacji bez jakiejkolwiek logiki.

Rozwiazaniem skutecznym okazało sie sformatowanie dysku i instalacja XP od nowa.

Moim zdaniem Windowsa nie da się skutecznie naprawić, tak jakgdyby lawinowo powielał swoje wewnetrzne błedy.

Sluchaj ja mialem troche podobe objawy. Sproboj sobie zainstalowac wszystkie łatki do windowsa i na sasera i dooma. Morzesz też mieć jakiegos szpiega. A jak nic nie pomorze to: FORMAT:C

Popatrz tez na:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=4323

HeHe :smiley:

Spróbuj tak : idz do kolegi co ma neta i ścignij se łatkę na SASERA

“WindowsXP-KB835732-x86-PLK.EXE” zapisz , a następnie u siebie wejdz na konto ADMINISTRATORA i zainstaluj t łatkę …

Ach jak wyskoczy znowu alert podczas instalacji to go nie zamykaj tylko przesuń gdzieś na bok :smiley:

Po ściągnięciu tego sasera wyskakuje komunikat że wszystko OK i nie ma żadnych zainfekowanych plików ale łatki nie chcą mi updatować windy bo nie podoba im się język mojego systemu chociaz przed ściągnięciem zmieniłem na polish. Wszystkim bardzo dziekuję za pomoc i jakby jeszcze ktoś coś wymyślił to dajcie znać bo niestety format C u mnie nie wchodzi w grę.

szkoda,że nie możesz powiedzieć co wyświetla, przede wszystkim upewnij się,czy to wina oprogramowania a nie przypadkiem pamięci lub zasilania.

Oczyść system ze zbędnego badziewia, szczerze polceam ten program (trial) , ściągnij i wyczyść : http://www.download.com/3001-2086-10224157.html

Panel sterowania=>system=>zaawansoawne=>uruchamianie i odzyskiwanie=>ustawienia=>odznacz “automatyczne uruchamianie ponownie”

Teraz Blue screen nie skończy się natychmiastowym restartem i będziesz mógł odczytać treść błędu lub plik który go wywołał(na dole)

Wielkie dzieki za programik czyszczacy. Niestety on czyscii wszysstko co napotka na drodze. Dopiero przed chwila zadzialala neostrada bo musiałem odzyskiwać pliki z kosza. Wygląda na to że trafiła tak większosc plików systemowych. A może ja zrobiłem coś nie tak? Juz sam nie wiem. W każdym razie problem nie zniknął niestety. Powoli tracę siły.

Dostosuj się do rady kolegi Kilera a jak pojawi sie Blue scren odczytaj wszystko i podaj nam tu na forum. Może ułatwi nam to rozwiązanie twojego problemu. :smiley:

Zrób tak jak napisał kolega Killer! jest to najprostszy sposób aby na dłużej wyświetlić NIEBIESKKI EKRAN ŚMIERCI…:slight_smile:

Dzięki wszystkim za pomoc. okazało się że to jakiś paskudny trojan i hijacker wystarczyło zaktualizować ad aware żeby go znalazł i usunąć. Póki co wszystko OK. Uff co za ulga, :smiley: