Power Director 15 - problem z podglądem video

Witam serdecznie,

Od niedawna w celach służbowych zajmuję się montażem krótkich filmów promocyjnych. Nie jestem osobą jakąś biegłą w temacie i do tej pory posługiwałem się programem Windows Movie Maker. Poszukuję jednak czegoś bardziej rozbudowanego, jednocześnie prostego w obsłudze. Tak natknąłem się na program Power Director i pobrałem testową wersję oznaczoną numerem 15.

Już na samym początku mam problem. Wczytuję swoje video i mam możliwość oglądania tych filmików - wszystko jest OK. Natomiast po przeniesieniu na “oś czasu” i puszczeniu “play” słyszę dźwięk, suwak się przesuwa, ale obraz cały czarny. Przeniesienie było poprzedzone komunikatem, że wartość FPS mojego video jest inna niż wartość ustawiona w opcjach programu. Jednak jakiego parametru bym tam nie wybrał (testowałem wszystkie) to efekt ten sam - brak poglądu. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i jest w stanie mi pomóc? A może ktoś poleci inny program, który da nieco więcej możliwości niż Movie Maker, a będzie nieskomplikowany w obsłudze? Z góry dziękuję za pomoc.

Tu jest rozwiązanie, jakby ktoś kiedyś pytał:https://www.youtube.com/watch?v=64l1hLzR6Kc