Power dvd nie dekoduje dźwięku

(manfred1) #1

Witam serdecznie podłączyłem laptop do amplitunera. Włożyłem oryginalną płytę z dźwiękiem dts do lapa niestety power dvd nie dekoduje dźwięku i odtwarza zwykłe stereo. Nie bardzo wiem gdzie zmienić ustawienia aby amplituner mógł odtwarzać dts. Za pomoc dzięki.

(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: Pierwsza kwestia - w jaki sposób łączysz laptopa z amplitunerem?? Przy pomocy jakiego złącza??

:arrow: Czy w Power DVD w ustawieniach zmieniłeś dźwięk na schemat 5.1??

:arrow: Jaką wersję Power DVD posiadasz?? Niektóre wersje - szczególnie dodawana do preinstalowanych systemów OEM - nie posiadają wszystkich dekoderów, przez co dźwięk może zamiast 5.1 być odtwarzany tylko jako stereo.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(manfred1) #3

1a. hdmi

2.a nie mam 5.1 byc może to jest spowodowane moją wersją programu

hdmi.jpg

3a. Power DVD 9 wersja

(Dimatheus) #4

Hej,

:arrow: A próbowałeś podłączyć poprzez S/PDIF?? Masz takie wyjście w karcie dźwiękowej??

:arrow: Czy w ustawieniach nie możesz zmienić poniższego (zaznaczone niebieskim prostokątem) na 5.1??

95383982270120451210_thumb.jpg

Na screen'ie widać też, że program posiada obsługę DTS HD, więc nie powinno być problemów z dekodowaniem dźwięku do 5.1. :confused: Wygląda na to, że jest to jakaś niekompatybilność programu z HDMI.

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz - Vista czy Win7??

:arrow: Czy w czasie podłączania laptopa do amplitunera zmieniasz też w ustawieniach dźwięku urządzenie wyjściowe na HDMI i konfigurujesz je na dźwięk 5.1??

Pozdrawiam,

Dimatheus