Power dvd nie dekoduje dźwięku

Witam serdecznie podłączyłem laptop do amplitunera. Włożyłem oryginalną płytę z dźwiękiem dts do lapa niestety power dvd nie dekoduje dźwięku i odtwarza zwykłe stereo. Nie bardzo wiem gdzie zmienić ustawienia aby amplituner mógł odtwarzać dts. Za pomoc dzięki.

Hej,

:arrow: Pierwsza kwestia - w jaki sposób łączysz laptopa z amplitunerem?? Przy pomocy jakiego złącza??

:arrow: Czy w Power DVD w ustawieniach zmieniłeś dźwięk na schemat 5.1??

:arrow: Jaką wersję Power DVD posiadasz?? Niektóre wersje - szczególnie dodawana do preinstalowanych systemów OEM - nie posiadają wszystkich dekoderów, przez co dźwięk może zamiast 5.1 być odtwarzany tylko jako stereo.

Pozdrawiam,

Dimatheus

1a. hdmi

2.a nie mam 5.1 byc może to jest spowodowane moją wersją programu

hdmi.jpg

3a. Power DVD 9 wersja

Hej,

:arrow: A próbowałeś podłączyć poprzez S/PDIF?? Masz takie wyjście w karcie dźwiękowej??

:arrow: Czy w ustawieniach nie możesz zmienić poniższego (zaznaczone niebieskim prostokątem) na 5.1??

95383982270120451210_thumb.jpg

Na screen’ie widać też, że program posiada obsługę DTS HD, więc nie powinno być problemów z dekodowaniem dźwięku do 5.1. :confused: Wygląda na to, że jest to jakaś niekompatybilność programu z HDMI.

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz - Vista czy Win7??

:arrow: Czy w czasie podłączania laptopa do amplitunera zmieniasz też w ustawieniach dźwięku urządzenie wyjściowe na HDMI i konfigurujesz je na dźwięk 5.1??

Pozdrawiam,

Dimatheus