Power point 2007 - problem zgodności

A więc tak: prezentacja jest w power poincie 2007 zapisana w trybie zgodności (i dodatkowo sprawdzona - nie wykrywa żadnych problemów ze zgodnością) jako prezentacja power point 97-2003, przeniesiona na inny komputer (office xp)…

I tu pojawia się problem - znika wcześniej ustawione tło slajdu (zarówno jednokolorowe, jak i 2- lub więcej kolorowe)

Czy ktoś się z tym spotkał lub wie czym jest to powodowane? Czy da się z tym coś zrobić?

wgraj na kompa z starszym officem dodatek umożliwiający otwieranie plików z nowszej edycji office’a. Powinienm być w win. update a jak nie ma to na stronie http://www.microsoft.pl.

po instalacji tego dodatku stary office otworzy pliki zapisane w nowym formacie:)

Dokładnie nazywa się to PowerPoint Viewer, wersja 2003 dostępna TUTAJ, a 2007 TUTAJ.

Nie w tym rzecz… MS compatibility pack powienien umożliwiać otwieranie nowych formatów (office 2007) w starszych wersjach.

Mi chodzi o to, że zapisuje w tybie zgodności (a zatem starszy office otwiera plik bez problemu, bo ma stary format zapisu). Problem jest tylko z tym tłem.

PowerPoint viewer z tego co mi wiadomo, to przeglądarka, która nie jest potrzebna w przypadku posiadania office’a z zainstalowanym powerpointem…